GTX 1660 Super ile Acer KG241QS uyumlu mu?

Tuanchi96

Hectopat
Öncelikle selamlar. Kendime yeni sistem aldım ve monitör sipariş verdim. Aklıma takılan bir yer oldu. Ben kasayı televizyona HDMI ile bağladım ve görüntü geldi sorunsuz şekilde. Fakat NVIDIA denetim masasına girdiğimde G-Sync sekmesini göremedim. Acaba bu HDMI ile bağladığım için olabilir mi? Display Port ile bağlasam G-Sync sekmesi görünür mü? Bu arada ekran kartı GTX 1660 Super GDDR6 192Bit. Aldığım monitör de Acer KG241QS 165Hz 1ms FreeSync monitör. Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle selamlar. Kendime yeni sistem aldım ve monitör sipariş verdim. Aklıma takılan bir yer oldu. Ben kasayı televizyona HDMI ile bağladım ve görüntü geldi sorunsuz şekilde. Fakat NVIDIA denetim masasına girdiğimde G-Sync sekmesini göremedim. Acaba bu HDMI ile bağladığım için olabilir mi? Display Port ile bağlasam G-Sync sekmesi görünür mü? Bu arada ekran kartı GTX 1660 Super GDDR6 192Bit. Aldığım monitör de Acer KG241QS 165Hz 1ms FreeSync monitör. Şimdiden teşekkürler.
Aldığınız monitörün FreeSync olduğundan dolayı olabilir.Monitörün özelliklerine bağlı olan bir durum.Desteklenmez yazmıyor mu ?

NVIDIA G-Sync desteklemiyor. Onun için DisplayPort denen bir kablo var onu alman lazım ondan sonra kullanabilirsin. AMD ekran kartlarında Free-Sync var. Ama AMD'de şans işi WattMan alma şansın var. İnternetten 30 40 liraya bir Display Port kablosu sipariş edersen seçenek gelecektir. Bende NVIDIA ekran kartli bir sistem alacağim. Yaninda Display Port sipariş edeceğim.

Hocam, monitör FreeSync destekliyor. Fakat DP ile FreeSync monitörde G-Sync açabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladım peki 1300 1400 TL civarında G-Sync uyumlu monitör önerebilir misiniz? Ben bir tane buldum Rampage RM - 244 bu nasıldır sizce?
Aldığınız monitörün FreeSync olduğundan dolayı olabilir. Monitörün özelliklerine bağlı olan bir durum. Desteklenmez yazmıyor mu?

Monitör daha satın almadım ama araştırıyorum aklıma en çok yatan o olmuştu.
Ekran kartım G-Sync destekler ama değil mi?

G-Sync monitörün sahip olacağı bir teknoloji. Sizin TV'nizde G-Sync özelliği yoksa, ki yok, açamazsınız.

Anladım peki 1300 1400 TL civarında G-Sync uyumlu monitör önerebilir misiniz? Ben bir tane buldum Rampage RM - 244 bu nasıldır sizce?

Monitör daha satın almadım ama araştırıyorum aklıma en çok yatan o olmuştu.
Ekran kartım G-Sync destekler ama değil mi?

Evet. NVIDIA Display Port ile bağladığında destekler. Bir de DP kablosu olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı