GTX 1660 Super OC ile FreeSync nasıl kullanılır?

Kaan25

Kilopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Meslek
Turizm.
Arkadaşlar merhabalar;

Yaklaşık 4 gün önce İtopya'dan aşağıdaki sistemi topladım. Parçalar hala gelmedi beklemedeyim. Sormak istediğim şey ekran kartım Gigabyte GTX 1660 Super OC modeli. Monitörüm bu.

https://www.hepsiburada.com/acer-ka...-freesync-full-hd-ips-monitor-pm-HB00000QOHZE.

Monitörde FreeSync özelliği var sanırım AMD ekran kartlarında kullanılan bir sistem bu. Ekran kartım NVIDIA olduğundan dolayı bu özelliği nasıl kullanabilirim?

2. sorum ise monitörün IPS ekran, 75 Hz ve 1ms olması PUBG Mobile, Battlefield, GTA V tarzı oyunlarda herhangi bir sorun yaratır mı? 144 Hz monitöre oranla kıyaslama yaparsak eğer. Bütçem elvermediği için 144 Hz monitör yerine bu monitörü tercih ettim.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle NVIDIA ekran kartı ile FreeSync özelliğini kullanamazsınız. Bende 75Hz monitör kullanıyorum. Çok fazla fark olmasa da 60Hz'e göre farkı hissediliyor oyunlarda tabii ki bir sorun yaratmaz.

Sürücüleri yükledikten sonra NVIDIA denetim masasından G-Sync seçeneği varsa aktif edebilirsin. Artık çoğu monitör yazılımsal olarak G-Sync desteği veriyormuş.

75Hz bir monitör kullanmak bir sıkıtı çıkartmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı