GTX 1660 Super ile mining yapma

Yanlış anlamayın niyetim umut kırmak değil. Bildiğim kadarıyla söylüyorum. Zarar görün istemem.
İyi niyetiniz için teşekkür ederim hocam.
Çok teşekkür ediyorum arkadaşlar kafamda kapa taslak bir şeyler oluştu. Sizce hangi siteyi kullanmalıyım acaba ? Nvidia GTX 1660 Super Madencilik hesaplayıcısı ⛏️ | minerstat Burada bir sürü site görünüyor hangisi güvenli acaba ? BİANCE ETH iyi mi sizce ?
GTX 1660 Super hiç kullanmadım ama RX 570 8 GB ile 80W 47 derecede 26 MH civarı alıyorum. Siz bunun biraz üstünü alabilirsiniz bu da eğer Ethereum'ları yüksekken satarsanız 600 TL civarı getirisi olur. UV yaptığınız için kart daha az güç çeker ve yıpranma olmaz. Aylık faturaya ortalama 50 TL civarı etkisi olur.
Valla hocam 300-400 ne gelirse kar artık benim için kredimi ödemem lazım mümkün mertebe borçsuz evlenmem lazım.

Nesini yıpratıyormuş çıkar kaynak göster bakalım neymiş ne değilmiş. Ekran kartı tam yükte falan çalışmıyor undervolt ile yapıyorsun. Oyun oynamak daha fazla yıpratıyor kartı, şehir efsanelerini sıralıyorsunuz burada. 5 yıldır kazı yapan RX 470/480'ler var ortalıkta hala, 1660S 2 yıl durmadan kazı yapsa bile termal macunu değiştirir yine aynı oyun performansını almaya devam eder.

@Gökhan Şenak buradaki konularda yapanlardan fikir alabilirsin.

Aynen ekran kartı sürekli çalışıyor, ve yük altında hiç yıpranmıyor. Haklısın.(!)

Aynen ekran kartı sürekli çalışıyor, ve yük altında hiç yıpranmıyor. Haklısın.(!)

Senin dediğin gibi ekstrem bir yıpranma olmuyor. Ekran kartlarıyla tüm gün saat hızı ve VRAM hızı maksimumda render yapanlar var. Miningde bu yük bile verilmiyor, düşük voltajda basit ayarlarda çalışıyor. Oyun yükü dengesizdir ve kartı tam güç çalıştırır o yüzden 24 saat oyun oynanmış kartın yıpranması, 24 saat mining yapılandan çok daha azdır bunu demeye çalışıyorum. İnternet kafe kartları en yorgun kartlardır örneğin.

Senin dediğin gibi ekstrem bir yıpranma olmuyor. Ekran kartlarıyla tüm gün saat hızı ve VRAM hızı maksimumda render yapanlar var. Miningde bu yük bile verilmiyor, düşük voltajda basit ayarlarda çalışıyor. Oyun yükü dengesizdir ve kartı tam güç çalıştırır o yüzden 24 saat oyun oynanmış kartın yıpranması, 24 saat mining yapılandan çok daha azdır bunu demeye çalışıyorum. İnternet kafe kartları en yorgun kartlardır örneğin.
Hocam havuz olarak nereyi öneriyorsunuz acaba bana yardımcı olur musunuz bu konularda bilgili iseniz ?

Geri
Yukarı