GTX 1660 Super ne kadar OC edilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izle. Dediğim gibi OC işine gireceksen 1-2 video izleyip biraz araştirma yapmayı unutma.
Sağ ol, araştırmalarıma, göre işlemcim 10100F olduğu için OC yapamıyorum. Sonunda K veya KF olması gerekiyor.

Anakartım maksimum 2933 MHz destekliyor. Ve OC edilmiş, i3 ve i5 işlemcilerde, 2666MHz destekliyor i7 ve daha üstü işlemcilerde 2933 MHz alıyorum. Yani işlemcimi ve RAM değerimi OC edemiyorum diye biliyorum, doğru mu?

Ve bir de sence biraz daha masrafa girip sadece CL15 olduğu için RAM değiştirmek mantıklı mı? Şu andaki RAM'im bu;

Bu da CL15 olan, sence de geçilir mi? CL15 olduğu için biliyorum. 3000'de değil 2666MHz'te çalışacak.

Bu RAM konusunu yeni bir konu açmalısın çok daha bilgili arkadaşlar vardır. Ben Intel işlemci hiç kullanmadım dolayısıyla Intel sistemlerde ne RAM kullanılır neye göre RAM seçilir pek bir bilgim yok :/

Bu RAM konusunu yeni bir konu açmalısın çok daha bilgili arkadaşlar vardır. Ben Intel işlemci hiç kullanmadım dolayısıyla Intel sistemlerde ne RAM kullanılır neye göre RAM seçilir pek bir bilgim yok :/
OC hakkında ufak bilgiler kazandım. Donanım Arşivi'nin videosunu izledim ve benim kullanacağım ekran kartındaki değerleri MSI kendi programı üzerinden otomatik olarak tarattığında; 175 çekirdek, belleğe ise 1000 vermiş.

Ekran kartının oyunlarda verebileceği, en yüksek performansı mı veriyor? Yoksa ortalama bir değer mi veriyor? Ona göre 185 çekirdek, 1100 veya 1050 bellek versem bir sorun olur mu? iki sorumu da cevaplarsan çok minnettar olurum. Biraz zamanını çalıyorum fakat kusura bakma 😊

Ve sıcaklıkları ise 175 - 1000 için 64 - 65 derece arasında. 185 çekirdek 1100 versem 69-70 oluyor, bir sorun olacağını sanmıyorum.

Evet, değerler iyi ama direkt vermek yerine yavaş yavaş arttırman çok daha iyi olacaktır. Sen MSI Afterburner üzerinden bir oto OC yap bakalım değerleri sana ne verecek. Onun üstüne koyarak gidebilirsin. Söylediğin sıcaklıklardan sistem stabil çalıştığı sürece korkmana gerek yok.
MSI sana +100 çekirdek verdiyse mesela bu sistemde ben bu şekilde sıkıntısız çalışırım diyor. Üstüne çıkmak sana kalıyor.

Geri
Yukarı