GTX 1660 Super OC oyun oynarken mavi ekran hatası veriyor

sywpie

Centipat
Merhaba, benim sorunum GTX 1660 Super OC ve Ryzen 5 3500X sistemde Resident Evil 4 remake gibi yüksek grafikli oyunları oynarken bir süre sonra mavi ekran almamla ilgili bir yandanda Afterburner ile kontrol ediyorum. Ekran kartı yaklaşık 70 derecelerde iken (bildiğim kadarıyla ortalama denebilecek bir sıcaklıkla) birden bir cızırtı sesi geliyor. Mavi ekran verip PC yeniden başlıyor bunun sebebi nedir ve çözümü var mıdır?

Son düzenleme:
O ses ekran kartından mı geliyor ?

hayır, direk olarak windowstan

ve minidump klasörü yok

Olay Görüntüleyicisinden bakabilir misiniz ?
1711290864461.png

hocam format attım gecenlerde ondan sonra yine re4remake oynarken mavi ekran yedim olay görüntüleyicideki hata ise buydu

Eki Görüntüle 2149335

Hocam format attım gecenlerde ondan sonra yine RE4remake oynarken mavi ekran yedim olay görüntüleyicideki hata ise buydu

Bu hata genellikle güç kaynağı sorunlarında meydana geliyormuş, bana da bu hatayı veriyordu, ilk önce RAM'lerin yerini değiştirdim sonra Afterburner'dan ekran kartının gücünü azalttım ardından işlemcinin frekansını düşürdüm( çok fazla olmayacak şekilde ), sonrasında kısmende olsa sorun çözüldü, eskiden her girdiğimde bu hatayı veriyorken şimdi 7 8 defa da 1 kez oluyor. Tabii bu uygulamalar seninde sorununu çözecek demek değil.

Bu hata genellikle güç kaynağı sorunlarında meydana geliyormuş, bana da bu hatayı veriyordu, ilk önce RAM'lerin yerini değiştirdim sonra Afterburner'dan ekran kartının gücünü azalttım ardından işlemcinin frekansını düşürdüm( çok fazla olmayacak şekilde ), sonrasında kısmende olsa sorun çözüldü, eskiden her girdiğimde bu hatayı veriyorken şimdi 7 8 defa da 1 kez oluyor. Tabii bu uygulamalar seninde sorununu çözecek demek değil.
Teşekkürler, daha önceden ekran kartına az bir miktar undervolt yapmıştım onu biraz daha alta cekmeyi deniycem ohalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı