GTX 1660 Super sistem no Signal hatası veriyor

yusufturkes

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Stok kontrol uzmanı
Sorunsuz çalışan PC'mi yeni aldığım kasama monte ettim. Açıldı BIOS menüsünü gördüm ilk çünkü SSD kablosunu takmayı unutmuştum. Sonra SSD'yi bağladım ve bağladığım andan itibaren no Signal hatası alıyorum. SSD çıkarsam bile artık o hata hep var. PC tamircisi çağırdım çok şey denedi, kasayı götürdü BIOS yazılımı falan attı getirdi çalıştı ama hemen yine gitti görüntü. Farklı farklı şeyler denedi her denediği şeyde ekran geldi ama hemen yine gitti. En son sorun anakartta garantiye verin en iyisi dedi ve 200 TL ücret alıp gitti.
Ne yaptıysam bu hataya çözüm olmadı. Garantiye anakartı sizce vereyim mi, ne yapayım? Ekran kartının da garantisi var ama ondan olduğunu sanmıyorum. PC'ler farklı farklı yerden toplandı anakart: MediaMarkt, ekran kartı Vatan vs. o yüzden toplu bir şekilde bir yere veremiyorum da.

Anakart: B450 Pro M.2 v2.
Ekran kartı: EVGA GTX 1660 Super.
İşlemci: R5 3600.
RAM: HyperX furry 3200 MHz.

Denedim yine aynı. Bende de aynı sorun var.
Bende sorun işlemciden kaynaklanıyordu şu anda çözdüm.

İşlemciden kaynaklandığını nereden anladınız peki? Gelip yapmaya çalışan tamirci anakarttan kaynaklı olduğunu söylüyor ama adama güvenemediğim için direk garantiye anakartı vermekte tereddütlüyüm.

İşlemciden kaynaklandığını nereden anladınız peki? Gelip yapmaya çalışan tamirci anakarttan kaynaklı olduğunu söylüyor ama adama güvenemediğim için direk garantiye anakartı vermekte tereddütlüyüm.

Anakart incelerken işlemcinin 2-4 pini yoktu ben ondan karar aldım ama tabii hepsi aynı çözüm olacak değildir.

Ya çok acayip bir sorun bu kimisi RAM'i çıkarınca düzeliyor kimisi kablo çıkar tak yapıyor düzeliyor. İnternette yazanların çoğunu denedim bilgisayarcı da denedi bazen oldu ama hemen geri gitti.
Yeni bir PSU satın almıştım, eski kullandığımın bir üst modeliydi. Belki ondan kaynaklıdır diye düşünmeye başladım. Akşam onu da deneyeceğim umarım ondandır.
Değilse anakartı garantiye vereceğim. Yine olmazsa internetten destekoffice teknoloji diye bir firma buldum oraya vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı