No Signal hatası

Flines

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rx 570
Anakart
B450
İşlemci
ryzen 3 2200g
Öncelikle herkese selam, biraz uzun bir yazı olacak elimdeki her bilgiyi vereceğim fakat şunu da belirtmeliyim ki bu konularda cahilim. Ben bilgisayarımı aktif olarak kullanmaktaydım bir sorun yoktu okulun başlamasıyla 1. dönemin başında bilgisayarı bıraktım, 5 aydır açmıyordum. Bugün açmaya karar verdim. Bastım kasanın tuşuna kasa çalıştı fakat monitörde no Signal hatası aldım. HDMI kablosunu değiştim, RAM'i çıkarıp taktım düzelmedi. Detaylar: Kasa tuşuna basınca ekran kartı fanı dahil tüm fanlar dönüyor, monitörün HDMI girişinden hafif bir cızırtı sesi geliyor (kabloyu değişmeme rağmen aynı ses devam ediyor). 5 ayda ne değişti de ben her gün kullandığım bilgisayarımı kullanamamaya başladım acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sesin HDMI girişinde olduğunu zannetmiyorum. Ekran kartlarında sıkça görülen coil whine yani bobin cızırdaması olması daha olası bir durum. özellikle rx570 serisinde daha sık rastlanıyor. Kasanızın içini açıp bakmanızı tavsiye ederim. Belki tozdan kısa devre yapıyor ve bu yüzden açılmıyor olabilir. Bir diğer ihtimal statik elektrik kalması. Bunun için bilgisayarın güç kaynağını şalterini kapatın ve açma tuşuna birkaç defa basın. Bunları denedikten sonra geri dönerseniz sevinirim.

Öncelikle sesin HDMI girişinde olduğunu zannetmiyorum. Ekran kartlarında sıkça görülen coil whine yani bobin cızırdaması olması daha olası bir durum. özellikle rx570 serisinde daha sık rastlanıyor. Kasanızın içini açıp bakmanızı tavsiye ederim. Belki tozdan kısa devre yapıyor ve bu yüzden açılmıyor olabilir. Bir diğer ihtimal statik elektrik kalması. Bunun için bilgisayarın güç kaynağını şalterini kapatın ve açma tuşuna birkaç defa basın. Bunları denedikten sonra geri dönerseniz
Sesi sadece monitöre kafamı yaklaştırdığımda duyuyorum. Coil whine olduğunu sanmıyorum. Dediğiniz işlemi de yaptım üstüne rami tekrar çıkarıp diğer slota taktım bir de monitörün power kablosunu çıkarıp tekrar taktım ancak bir şey değişmedi
Güncelleme: Televizyona bağlamayı denedim hdmi ile ve yine görüntü alamadım yani problem monitörde değil sanırım. Fakat ekran kartının bozulması için de bi sebep yok anlamıyorum 5 aydır açmıyorum bilgisayarı sadece

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı