GTX 1660 SUPER sistem oyundayken aniden kapandı

MONY

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz 8x2
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD Plus 240 gb & Patriot Brust 240Gb
Ekran kartı
Nvidia Geforge GTX 1660 SUPER Gaming X
Anakart
Asus Prime 550 MK
İşlemci
Ryzen r5 5500
Arka planda Epic'te TWD defentive inerken Assetto Corsa oynuyordum. Sistem aniden kapandı anlamadığım şekilde. İşlemci macununu yeni değiştirdim, 1 hafta oldu. PSU'dan kaynaklı zannetim, korktm. Neden böyle olmuş olabilir?

MSI Spatium 500GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda Epic'te TWD defentive inerken Assetto Corsa oynuyordum. Sistem aniden kapandı anlamadığım şekilde. İşlemci macununu yeni değiştirdim, 1 hafta oldu. PSU'dan kaynaklı zannetim, korktm. Neden böyle olmuş olabilir?

MSI Spatium 500GB.

Macun kalitelimi fan filan nasıl bazen ondan da olabilir bende de kapanıyordu.

Macunu bir bilgisayarcıdan aldım fanlar normal hiçbir sorun yok fakat şunu fark ettim televizyon da kapanmış. İşin garip tarafı evin ışıkları kapanmamış.

Macun:

Senin bilgisayarın bağlı olduğu pirizi ve televizyon aynı hatta bağlıdır ama lambalar farklı hatta bağlıdır ondan dolayı şalter filan atsa bir şey olsa elektrik gelmeese o hattta bağlı cihazlarda gider.

Senin bilgisayarın bağlı olduğu pirizi ve televizyon aynı hatta bağlıdır ama lambalar farklı hatta bağlıdır ondan dolayı şalter filan atsa bir şey olsa elektrik gelmeese o hattta bağlı cihazlarda gider.

Olabilir iki cihaz da ayrı odalarda bilemiyorum elektrikçiyim ama derslerimi dinlemedim :)

Tahminimce statik elektriklenme olmuş.

Kasayı açıp kablolarla çok oynayan biriyim biri gevşek ya da bilemiyorum şaşkınım hiç başıma gelmedi.

Geri
Yukarı