GTX 1660 Super Sürekli Yüksek Frekansta Çalışıyor

Makaleler
1
Yer
Ankara
Geçtiğimiz gece, bu konu başlığıyla bir konu açıp daha sonrasında ise birkaç deneme ile "çözdüğümü sandığım" sorun yeniden ortaya çıktı, ne yapmalıyım?

Önceki konuya gitmek için:

Son düzenleme:
Aynı kart ve aynı sorun. Önceden uyarlamalıdayken sorunsuz şekilde düşük frekansta çalışabiliyordu. Boştayken 47 dereceye çıkıyor kart, önceden 34te geziyordu.

Rica etsem, GPU-Z ile VBIOS sürümünü kontrol edip paylaşabilir misiniz?
Screenshot_1.png

Ekran kartlarının BIOS sürümleri ile ilgili bir bilgim yok açıkcası. Ben kartı eylül ayında satın almıştım. Dediğiniz gibi bir farklılık sebep oluyor olabilir. Gördüğüm kadarıyla sizin bellekleriniz Hynix bendeki Micron. Aynı model olsa bile böyle farklılıklar bulunabiliyormuş demekki.

Ekran kartlarının BIOS sürümleri ile ilgili bir bilgim yok açıkçası. Ben kartı eylül ayında satın almıştım. Dediğiniz gibi bir farklılık sebep oluyor olabilir. Gördüğüm kadarıyla sizin bellekleriniz Hynix bendeki Micron. Aynı model olsa bile böyle farklılıklar bulunabiliyormuş demek ki.
Ben 2020 Ekim ayında almıştım ama son 1 haftadır bu sorun var.

Ayrıca, bu sorun neye göre oluyor hiçbir fikrim yok. Mesela şuan, sorun kendiliğinden geçti ama bazı zamanlar (örneğin, konuyu açtığım sırada) frekanslar hiçbir şekilde düşmüyor ve Afterburner ile dahi ayarlanmıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı