GTX 1660 Super ve RTX 2060 takası mantıklı mı?

Mr. Falcon

Hectopat
Elimde ASUS ROG STRIX GTX 1660 6 GB ekran kartı var. Bu kartı Galax Galakuro RTX 2060 6 GB ile üstüne 500 TL vererek takaslayacağım. Sizce mantıklı mı?

Mantıklı. 2060 saf güç olarak az daha güçlü , RT ve DLSS desteği var.

Ben sanırım bu takası yapmazdım. RTX 2060'ın RT ve DLSS seçeneklerini bir avantaj olarak görmüyorum artık. Bu kartla RT açan yok, açılsa bile performansı çok kötü. DLSS'in de artık FSR 2.1 rakibi var ve 1660 Super kullanabiliyor.

Kartların marka ve modelleri aynı olsaydı eyvallah lakin bir tarafta ROG Strix varken diğer tarafta Galax Galakuro var ve 2060'larda en dip modellerden birisi.

Fark eder. RTX serisi kart DLSS destekli oyunlarda avantajın olur.
DLSS ve RT desteğinden memnun musunuz?

Ben sanırım bu takası yapmazdım. RTX 2060'ın RT ve DLSS seçeneklerini bir avantaj olarak görmüyorum artık. Bu kartla RT açan yok, açılsa bile performansı çok kötü. DLSS'in de artık FSR 2.1 rakibi var ve 1660 Super kullanabiliyor.

Kartların marka ve modelleri aynı olsaydı eyvallah lakin bir tarafta ROG STRIX varken diğer tarafta Galax Galakuro var ve 2060'larda en dip modellerden birisi.

Galax iyi marka deniyor hocam. Ayrıca 2060 test videolarında GTX 1660 Super'den iyi FPS veriyordu.

Galax iyi marka deniyor hocam. Ayrıca 2060 test videolarında GTX 1660 Super'den iyi FPS veriyordu.

Evet bu fark 500 TL'ye değer lakin ben yine de model farkı arasında çekimserim. Birisi de senin kullandığın, bildiğin kart diğer kartın garantisi var mı, servisi neresidir bunlara da bakmak lazım. ROG Strix en tepe model sonuçta ve servisi belli.

Evet bu fark 500 TL'ye değer lakin ben yine de model farkı arasında çekimserim. Birisi de senin kullandığın, bildiğin kart diğer kartın garantisi var mı, servisi neresidir bunlara da bakmak lazım. ROG STRIX en tepe model sonuçta ve servisi belli.

Kutusu Faturası Garanti belgesi mevcut komple kutu bayağı iyi bir satıcı FurMark testide 1080p MSAA 8X'de 125 FPS alıyor

Evet bu fark 500 TL'ye değer lakin ben yine de model farkı arasında çekimserim. Birisi de senin kullandığın, bildiğin kart diğer kartın garantisi var mı, servisi neresidir bunlara da bakmak lazım. ROG STRIX en tepe model sonuçta ve servisi belli.

Farkı hissedeceksem alacağım hocam yorumunuz önemli RTX'den üst kartlara geçmek kolay olur GTX1660s üretimide durdu takaslayacak kişi zor bulunuyor.

Geri
Yukarı