Çözüldü GTX 1660 Super ve Ryzen 5 3500X sistemde mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

muhammet6167

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Konuda da belirttiğim gibi 3 ay önce aşağıdaki sistemi topladım. İlk günden beri sürekli mavi ekran hataları alıyorum. Biraz araştırdım XMP açık olduğundan olabilir belki diye kapattım. Fakat mavi ekran hataları almaya devam ettim. Memtest ile XMP kapalı olarak iki defa test yaptım ve hiçbir sorun çıkmadı. DDU ile ekran kartını kaldırıp tekrar yükledim. BIOS'u en son sürümüne güncelledim. Mavi ekran hatalarım devam etti. Son olarak forumdan indirdiğim temiz Windows10 kurulumunu gerçekleştirdim. Bütün sürücüler güncel durumda şu anda. Fakat mavi ekran hataları almaya devam ediyorum. Yeni kurulum yaptığım için şu anda sadece 3 tane minidump dosyası bulunmakta ve genellikle ntkrnlmp.exe hatası alıyorum. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Minidump doslayalarım: Minidump.rar

Ekran kartı-ASUS TUF 3 GTX 1660 Super.
İşlemci-AMD Ryzen 5 3500X.
Anakart-ASUS Prime A520M-K
SSD-Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 250 GB.
RAM- G.Skill 16 GB (2x8GB) Ripjaws V kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35v Dual kit RAM.
Kasa-Frisby FC-8935G Power SUP 650W 80 Plus.
Monitör-Rampage 24" bright RM-61 LED 144Hz 1ms Curved oyuncu monitörü.

Çözüm
Problemim devam ediyor. Forumda bu işlemciden çok sıkıntı çeken olduğunu gördüm. İadeye verdim işlemciyi. Direk oradakiler bunlar kronik sorunlu deyip, 1 haftaya ücret iadesi yapılır denildi muhtemelen. İşlemci önerebilir misin? 1600,2600,3600 düşünüyorum.Ne dersin? @Enes3078
1614968095585.png

İstediğiniz rehberi uyguladım...

@Enes3078

Aşağıdaki rehbere göre hızlı başlatmayı kapatın. Aynı sekmede Hazırda beklet seçeneği de var ve onu da kapatın. Artık çözüleceğini umuyorum.

Bu arada SSD için kullandığınız bir Samsung yazılımı varsa onu da kaldırın. Son olarak bilgisayara takılı yazıcı varsa yazıcının bağlantısını kesin ve sürücüsünü kaldırın. Daha sonra tekrar kurarsınız.

O halde artık sorun çözülürse çözüm içerikli mesajı çözüm olarak seçersiniz. Çözülmezse de yeni minidump dosyanızı paylaşabilirsiniz.
Tamamdır. 1 kaç gün denedikten sonra çözüm olarak işaretliyeceğim. Yardımın için teşekkür ederim @Enes3078
Deneme amaçlı Epic den oyun indirirken tekrar mavi ekran hatası aldım fakat minidump a düşmedi.
@Enes3078

Yeni konular

Geri
Yukarı