GTX 1660 Super vs GTX 1070

Bütçe
2.800
Şu an kullandığım sistemdeki ekran kartımı 2 gün içerisinde satacağım ve üzerine biraz para ekleyerek yeni bir ekran kartı almak istiyorum.
Twitch üzerinden yayın yaparken sorun çıkarmayacak ve beni bir süre götürecek bütçeme uygun bir kart arıyorum. Şu an aklımda 2. el GTX 1660 Super ve GTX 1070 var. Hangisini alacağım konusunda kararsızım ve 1070'lerin fiyatları daha yüksek ve bazı yerlerde daha iyi olduklarını söylüyorlar ama 1660 Super daha yeni bir kart. Uygun bir şeyler önerebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Oynayacağım ve yayın yapmak istediğim oyunlar şunlar: WWE 2K23, Valorant, Forza Horizon 5, FIFA 23, GTA V, Red Dead Redemption 2, Far Cry 6 (RDR2, GTA V ve Far Cry 6 da yayın yapmayı düşünmüyorum).

Sistemim;
Dark N10 case.
Intel i3-10105F
16 GB 2666MHz.
Palit GTX 1060 6G jetstream. (satacağım ekran kartı)
MSI H410M-B
850 PSU.

Bütçe: 2800TL - kartı satınca gelen para eklenmiştir*

Hocam GTX1660s daha yeni nesil bir kart ,tavsiyem GTX1660s yönündedir.

Aynen kardeşim kesin hayır gelmez.
Eki Görüntüle 1784084

Hocam GTX1080 eski olsa bile hala canavar gibi bir kart.

Elimde üç adet RX 5700XT mevcut. Gigabyte 3 fanlı OC modeli kutulu 3250 TL, XFX THICC III Ultra RX 5700XT var iki adet birinin iç kutusu var sadece 3000 diğerinin dış kutusu da mevcut 3100. RX 5700XT saf performans da RTX 3060 denginde

Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar ekran kartımı satabilirsem sanırım 8 GB olduğu için GTX 1070 alacağım ve eğer üzerine biraz ekleyebilirsem de GTX 1080.
Tekrardan teşekkürler.

Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar ekran kartımı satabilirsem sanırım 8 GB olduğu için GTX 1070 alacağım ve eğer üzerine biraz ekleyebilirsem de GTX 1080.
Tekrardan teşekkürler.
Tarihi eserlere yatırım yapıyorsunuz.

Aynen kardeşim kesin hayır gelmez.
Eki Görüntüle 1784084

Neredeyse 7 yıllık bir karttan bahsediyoruz ve genellikle Extreme derecede kullanılan bir kart olduğunu da öne sunar isek ve piyasada 3K ya mining çıkması değil gibi sunulup içi dışı bir olmuş bir kart bile 3200'den başlıyor:D

Neredeyse 7 yıllık bir karttan bahsediyoruz ve genellikle Extreme derecede kullanılan bir kart olduğunu da öne sunar isek ve piyasada 3K ya mining çıkması değil gibi sunulup içi dışı bir olmuş bir kart bile 3200'den başlıyor:D
Hocam ne alsın 2500'e rtx 4090 mı ?

Hocam bütçenize uygun varsa RX6600 alın, marka takıntısı yapıpta onun yerine 7 yıllık ekran kartı almaya hiç gerek yok. AMD ekran kartı kullanıyorum, wattman vb. hiç yaşamadım ki kaldı ki halk arasında wattman olarak bilinen hata wattman hatası bile değil. Kart arızalıysa, psu güç veremiyorsa ya da bir driver çökmesi vb yaşandıysa pc yeniden başlatıldığında sağ en altta wattman ayarları sıfırlandı der. Sıfırlamasının nedeni wattmanın bir hata değil AMD nin overclock teknolojisi olmasıdır. Yani bir nevi bir koruma niyetini görüyor. Mesela fazla voltaj çekti diyelim, bilgisayarınız kapandı, ee yeniden açıldığında da fazla voltaj çekip kapananacak. Bunun yüzünden ayarları sıfırlıyor. İnternette dolaşıp duruyor "wattman hatası, wattman hatası" kimse de araştırmıyor.

Top end model 1080ler 3k civarına satılıyor. AMD tarafında da RX 6600 var ama onlar da 3250 civarı. Para yoksa alınır.

Geri
Yukarı