GTX 1660S vs GTX 1070

Daha fazla  
İyi günler. Dün ASUS Dual GTX 1060 3GB ekran kartımı 1900₺'e sattım. İkinci elden belirttiğim ekran kartlarını almayı düşünüyorum. Sarı siteden veya bulabilirsem şehrimde. Hangisini almalıyım sizce? İkisi de ilanlarda yakın fiyatlara koyuluyor. Ve alırken mining çıkması olup olmadığını nereden anlarım veya dikkat etmem gereken hususlar bunun dışında nedir? Sizlere danışmak istedim. Gördüğünüz gözünüze çarpan ilanları da atsanız benim için iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

İyi günler. Dün ASUS Dual GTX 1060 3GB ekran kartımı 1900₺'e sattım. İkinci elden belirttiğim ekran kartlarını almayı düşünüyorum. Sarı siteden veya bulabilirsem şehrimde. Hangisini almalıyım sizce? İkisi de ilanlarda yakın fiyatlara koyuluyor. Ve alırken mining çıkması olup olmadığını nereden anlarım veya dikkat etmem gereken hususlar bunun dışında nedir? Sizlere danışmak istedim. Gördüğünüz gözünüze çarpan ilanları da atsanız benim için iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Bütçeniz nedir? İki kart da eski, daha güncelleri alınabilir.

Dostum hangisinin iyi olduğunu bilimiyorum ama sıfır almanı öneririm, ikinci ele hiç bulaşma bence. Araştırırsan ikinci el fiyatına sıfır bile bulabilirdin belki.
Hocam bu kartlar sıfır da gereksiz pahalı satılıyor.

İki kart da %99 mining çıkması olacaktır. GTX 1070 ile 5+ sene, 1660 Super ile 2 sene mining yapanlar oldu. Tabii hiç yapılmamış ya da az yapılmış da denk gelebilir şans meselesi.

Atın ölümü arpadan olsun diyorsan 1070 tercih et daha kaslı ve 8 GB VRAM'i var, ben risk almam 3-5 FPS az olsun ama fazla yıpranmamış, güncel bir kart olsun dersen 1660 Super al.

Ben açıkçası 7 senelik karta pek bulaşmazdım, arıza çıkarma ihitmali daha yüksek olur ve yaptırması da pahalıya patlar.

1070 eski seri 1660 Super daha yeni yerinizde olsam 1660 Super alırdım.

Tabii mining vs yapılmamış ise temiz bulabilirseniz. 1070 çok daha eski.

1070 güzel kart ama çok eski arıza çıkarsa sıkıntı 1660 al bence 3-5 FPS az olsun en azından kafan rahat olur ama kart temiz ise

Hocam maalesef bütçem 2400-3500 arası. 1900'ün üstüne taksit ile bu kadar koyacağım. Sıfıra heleki hiç param yetmez.
Rx 6600 tavsiye ederim. 3000-3500'e satılıyor 2. elde.

RX 6600 tavsiye ederim. 3000-3500'e satılıyor 2. elde.

Hocam NVIDIA kısmına sıcak bakıyorum.

İki kart da %99 mining çıkması olacaktır. GTX 1070 ile 5+ sene, 1660 Super ile 2 sene mining yapanlar oldu. Tabii hiç yapılmamış ya da az yapılmış da denk gelebilir şans meselesi.

Atın ölümü arpadan olsun diyorsan 1070 tercih et daha kaslı ve 8 GB VRAM'i var, ben risk almam 3-5 FPS az olsun ama fazla yıpranmamış, güncel bir kart olsun dersen 1660 Super al.

Ben açıkçası 7 senelik karta pek bulaşmazdım, arıza çıkarma ihitmali daha yüksek olur ve yaptırması da pahalıya patlar.

Hocam peki fiyat ne olmalı 1660S kısmında. Yani skala olarak bir şey söyleyebilir miyiz? Şu fiyat olsa ben almazdım ama şu fiyata alınır dediğiniz bir sayı var mı?

Geri
Yukarı