GTX 1660 Super vs. Sapphire HD 7950

Creaters

Hectopat
Arkadaşlar selam. 8 yıl önce topladığım bilgisayar artık eskisi gibi çalışmıyor. Elimde şu an HD 7950 var. Hala güzel performansla çalışıyor fakat daha yeni bir ekran kartı almak istiyorum.

1660 Super aldığım taktirde çok büyük bir fark görür müyüm sizce? Yoksa gerek yok mu?

Arkadaşlar selam. 8 yıl önce topladığım bilgisayar artık eskisi gibi çalışmıyor. Elimde şu an HD 7950 var. Hala güzel performansla çalışıyor fakat daha yeni bir ekran kartı almak istiyorum.

1660 Super aldığım taktirde çok büyük bir fark görür müyüm sizce? Yoksa gerek yok mu?

Oynadığın oyuna göre değişir CS:GO gibi oyunlarda işlemcin iyi değilse yine aynı FPS'yi alırsın ama grafik isteyen oyunlarda FPS artışı çok olacaktır.

Büyük ihtimalle diğer parçalardan dolayı darboğaz yapacaktır bu sefer de sistem. Yavaş yavaş tüm parçaları yenilemek gerekir herhalde diye düşünüyorum. Tüm sisteminizi buraya yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

Evet büyük bir fark olur. HD 7950 GTX 1050-GTX 960 gibi bir şey.

1660S Extreme ciddi kat kat daha güçlü fakat sistem nedir? Komple satıp ınvertustaki 1660S'li sistemi alabilirsin 6K bandında.

Arkadaşlar işlemcim AMD FX X8 8350
8 gb ram var. 8 daha ekleyip 16 yapacağım onu da.

Sizin öneriniz neler olur? Bu işlemci ile birlikte

8 sene önce toplanmış bir sistem. Güzel performans almak için sadece ekran kartı yetmiyor maalesef. HD 7950, günümüz performansı ile GTX 1050’ in çok az gerisinde kalıyor. GTX 950 ile denk desek yeridir. AMD kartlarda ise RX 550-560 arası performansı var. Size ciddi anlamda performans artışı sağlatabilir 1660S.
FX 8350 alacağınız ekran kartını besleyemez en üst sınır herhalde GTX 1060 olur.

Fark bu. Ama 6K verme 1660S için.

1614597784812.png

Yeni konular

Geri
Yukarı