GTX 1660 Super (Zotac Twin vs. Gigabyte OC vs. Asus O6G Evo)

babylon

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 7800X3D - MSI Pro X670-P Wifi - MSI RTX 4070 X Slim - XPG Lancer DDR5 32GB - Crucial P5 2TB Nvme M2
Meslek
Milli Eğitim Bakanlığı Erasmus Proje Koordinatörü
Herkese iyi sosyaller.

Bir arkadaşımıza sistem topluyoruz. RTX serisine çıkamadık bütçe el vermedi. Ryzen 5 2600 işlemci ve B450 S2H anakartla birlikte GTX1660 Super kullanmaya karar verdik. Yeni seri olduğu için deneyimim olmadı. Zotac Twin modeli - Gigabyte OG modeli ve Asus O6G Evo modeli arasında kaldık. Bütçe 2300TL'dir. Farklı ekran kartı almayı düşünmüyoruz. Bu üçünden biri olacak ama hangisi olacağı konusunda yorumlarınıza ve desteğinize ihtiyacımız var. Kullanıcı yorumu olur, olumlu olumsuz deneyim olur olur bilgilendirebilirseniz sevinirim. Arasında kayda değer fark bulamazsak en uygun fiyatlı ürünü tercih edeceğiz.
Yahu ben bu başlığı marka tavsiyesi olarak açmadım sayın moderatör. Anlam değişiyor, böyle olunca. Başlıkta markalar yazacak ki o markayı kullanan kişi konuya cevap yazsın. Yoksa kimse şu markayı al bu markayı al demez zaten konuya girmez!

Son düzenleme:
Bütçe 2.300 TL demişsiniz fakat attığınız Asus modeli 2.400 TL. Bu bütçelere esneyebileceğinizi düşünerek aşağıdaki modelleri öneririm:

Herkese iyi sosyaller.

Bir arkadaşımıza sistem topluyoruz. RTX serisine çıkamadık bütçe el vermedi. Ryzen 5 2600 işlemci ve B450 S2H anakartla birlikte GTX1660 Super kullanmaya karar verdik. Yeni seri olduğu için deneyimim olmadı. Zotac Twin modeli - Gigabyte OG modeli ve Asus O6G Evo modeli arasında kaldık. Bütçe 2300TL'dir. Farklı ekran kartı almayı düşünmüyoruz. Bu üçünden biri olacak ama hangisi olacağı konusunda yorumlarınıza ve desteğinize ihtiyacımız var. Kullanıcı yorumu olur, olumlu olumsuz deneyim olur olur bilgilendirebilirseniz sevinirim. Arasında kayda değer fark bulamazsak en uygun fiyatlı ürünü tercih edeceğiz.
Yahu ben bu başlığı marka tavsiyesi olarak açmadım sayın moderatör. Anlam değişiyor, böyle olunca. Başlıkta markalar yazacak ki o markayı kullanan kişi konuya cevap yazsın. Yoksa kimse şu markayı al bu markayı al demez zaten konuya girmez!
Vatana bir göz atmalısınız bu ara kdv indirimi var. Ucuzdan pahalıya şu şekilde :
ASUS GeForce TUF3 GTX1660 SUPER O6G GAMING 6GB DDR6 192Bit Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

2600 TL civarına ise rtx 2060 bulunuyor :
Vatana bir göz atmalısınız bu ara kdv indirimi var. Ucuzdan pahalıya şu şekilde :
ASUS GeForce TUF3 GTX1660 SUPER O6G GAMING 6GB DDR6 192Bit Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bana kalırsa Gigabyte daha mantıklıdır.3 fanlı ve çekirdek hızlarında da pek fark yok.

Son düzenleme:
Gigabyte 3 fanlı modellerinde bile sıcaklık problemi var, galiba içindeki termal macun az ve termal pedler yetersiz. 1660 Superde benim de önerim kesinlikle MSI 1660 Super Gaming X yönünde olacaktır.

Herkese iyi sosyaller.

Vatanda KDV indirimi var. Hem iyi soğutmaya sahip hem de ucuz bir kart olarak bunu önerebilirim.
250TL daha verebilirseniz de RTX 2060 modelinden biraz daha güçlü olan bu modeli öneririm.

Bütçe 2.300 TL demişsiniz fakat attığınız Asus modeli 2.400 TL. Bu bütçelere esneyebileceğinizi düşünerek aşağıdaki modelleri öneririm:
Teşekkür ederim ama başlıkta da belirttiğim gibi yukarıdaki 3 üründen başka ürün tercih edilmeyecek. Sistem sinerji üzerinden toplanıyor. Sadece 3ü arasında anlamlı bir fark var mı bildiğiniz?

Bana kalırsa Gigabyte daha mantıklıdır.3 fanlı ve çekirdek hızlarında da pek fark yok.
Teşekkürler, sinerji üzerinden toplanıyor sistem farklı yerden parça eklenmeyecek. Yukarıdaki üç üründen birini seçecek olsanız hangisini seçersiniz olarak düşünün.

Teşekkür ederim ama başlıkta da belirttiğim gibi yukarıdaki 3 üründen başka ürün tercih edilmeyecek. Sistem sinerji üzerinden toplanıyor. Sadece 3'ü arasında anlamlı bir fark var mı bildiğiniz?
Ben olsam Asus'u veya Gigabyte'ı alırdım. Soğutmalarının daha iyi olduğunu düşünüyorum. İlk tercihim Asus olurdu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı