GTX 1660 Super'ın 90 derece olması normal mi?

Atilla Polat

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Yakın bir zamanda aldığım GTX 1660 Super ekran kartı, boşta iken 40 derece, oyunlarda ise maksimum 90 oluyor. Bu ekran kartı overclocklu diye biliyorum. Yaz aylarındayız havalar sıcak oluyor belki bu nedendendir. Kasa önünde 3 fan ve 1 tane egzoz fan var. Eğer kasanın üstüne 2 tane daha fan takarsam bu ısınmanın ciddi bir oranla azalacağını görebilir miyim? Termal macun da sürmeyi ihmal etmeyeceğim. Söylemeden de geçmeyeyim MSI Afterburner programı ile fan dönme hızını 45 yaptım, maksimum ne kadara kadar yapabilirim?

NVIDIA üst limit 93 derece diyor. 90 derece çok fazla.

Fan hızını otomatiğe alınız. %45 nedir? %100 olsa bile bir tek fan ömrü kısalır ve gürültü artar, başka bir sorun olmaz.

Kasanın tepesine iki adet fan takmanızın faydası olacaktır.

Arkadaşımın işlemcisi 90 dereceydi Turbo'yu kapattı 60-70 civarlarına gene düştü ama ekran kartında ne yapabilirsin bilmiyorum (arkadaşımda da GTX 1660 Super var)

MSI Afterburner programında otomatiğe aldığımda fanlar kapanıyor. Fanı % kaç yapmalıyım?
Bunun sebebi fanların belirli bir sıcaklığa kadar çalışmaması. Otomatikte bırakabilirsiniz. Özel olarak fanlara bir ayar yapmanıza gerek yok.

Isınan bir model olduğunu biliyorum.
Tam olarak hangi model? Gaming X böyle mesela.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı