GTX 1660 Super'in MSI Afterburner fan ayarları nasıl?

Erdem32146

Hectopat
Yer
Bill Gates'in yanında aşılara çip takıyor.
Daha fazla  
1614697290525.png

Zotac Gaming GTX 1660 Super için yaptığım fan ayarları bu şekilde.
Kasam Xigmatek İstanbul. Önü temperli cam olduğu için haliyle hava akışı kötü bir kasa.
Stok ayarlarda kasanın kapağı açıkken bile 80 dereceleri görüyordu.
Bu ayarla şu an en fazla 72 derece alıyorum.
İyi yapmış mıyım? Fan ömrünü kısaltır mı?
Son bir şey daha soracağım, gördüğünüz üzere fan hızını en az 24'den başlattım. Bunu 0'a indirebilir miyim?

0 yapabilirsin sorun olmaz belli bir derecenin altında fanlar zaten çalışmıyor birçok ekran kartında sizinki de dahildir büyük ihtimal. Kendi kartımdan örnek veriyorum 55 derece altı fan çalışmaz. ayarlarınıza göre bu sınırın altında fanlarınız 24 civarında döner sınıra yaklaşmaz fanlar biraz daha soğur isterseniz ASUS GPU TWEAK 2 kullanabilirsiniz 0 db modu var açıp kapatabilirsiniz. Tabi zotac kendi uygulaması var ise onu kullanın
0 yapabilirsin sorun olmaz belli bir derecenin altında fanlar zaten çalışmıyor birçok ekran kartında sizinki de dahildir büyük ihtimal. Kendi kartımdan örnek veriyorum 55 derece altı fan çalışmaz. ayarlarınıza göre bu sınırın altında fanlarınız 24 civarında döner sınıra yaklaşmaz fanlar biraz daha soğur isterseniz ASUS GPU TWEAK 2 kullanabilirsiniz 0 db modu var açıp kapatabilirsiniz. Tabi zotac kendi uygulaması var ise onu kullanın

Son düzenleme:
0 yapabilirsin sorun olmaz belli bir derecenin altında fanlar zaten çalışmıyor birçok ekran kartında sizinki de dahildir büyük ihtimal. Kendi kartımdan örnek veriyorum 55 derece altı fan çalışmaz. Ayarlarınıza göre bu sınırın altında fanlarınız 24 civarında döner sınıra yaklaşmaz fanlar biraz daha soğur isterseniz ASUS GPU Tweak 2 kullanabilirsiniz 0 dB modu var açıp kapatabilirsiniz. Tabi Zotac kendi uygulaması var ise onu kullanın

Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı