GTX 1660 Ti Bannerlord 100% ekran kartı kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Eratost

Hectopat
Screenshot_1.png
Merhaba 2 hafta önce bilgisayarıma format attım ve temiz kurulum yaptım. Sonrasında oyunları yavaş yavaş indirmeye başladım. Sıra Bannerlord'a geldi. Onu da indirdim fakat oyuna girdiğimde bilgisayarın ısındığını fark ettim ve hemen görev yöneticisini açtım ve GPU kullanımının 100% olduğunu gördüm. AIDA64 ile sıcaklıkları kontrol ettiğimde ise işlemci ve ekran kartının 80 derece olduğunu gördüm. Daha önce böyle bir sorun yaşamıyordum. Neden olmuş olabilir?

Sistemim:
-Ryzen 5 2600 stok soğutuculu
-MSI 1660 Ti çift fanlı.
-16 GB RAM
500GB SSD.

Ve önde 3 arkada 1 fanı var.

Eki Görüntüle 569880Merhaba 2 hafta önce bilgisayarıma format attım ve temiz kurulum yaptım. Sonrasında oyunları yavaş yavaş indirmeye başladım. Sıra Bannerlord'a geldi. Onu da indirdim fakat oyuna girdiğimde bilgisayarın ısındığını fark ettim ve hemen görev yöneticisini açtım ve GPU kullanımının 100% olduğunu gördüm. AIDA64 ile sıcaklıkları kontrol ettiğimde ise işlemci ve ekran kartının 80 derece olduğunu gördüm. Daha önce böyle bir sorun yaşamıyordum. Neden olmuş olabilir?

Sistemim:
-Ryzen 5 2600 stok soğutuculu
-MSI 1660 Ti çift fanlı.
-16 GB RAM
500GB SSD.

Ve önde 3 arkada 1 fanı var.
Bannerlord ağır bir oyun GPU kullanımının %100 olması istenen bir durum daha doğrusu olması gereken. Sıcaklık olarak 80 derece aşırı yüksek değil ama yinede kasa içi hava akışını iyileştirmenin faydası olabilir. Kablolamaya özen göstererek, kaliteli ve hava akışı güzel kasa kullanarak yada kaliteli fanlar kullanarak epey düşürebilirsiniz, yinede Bannerlord'da muhtemelen 75'ten aşağı inmez diye düşünüyorum.
Şimdi test videolarına göz gezdirdim 1660 Tİ Bannerlord'da genelde 79 80 derecelerde geziyor. Yani bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı