GTX 1660 Ti Boşta 60 Derece Oluyor

Doğukan Arı

Hectopat
Merhabalar. Benim şikayetim ekran kartımın hep 52-60 derecelerde gezmesi boştayken. Ben ekran kartını boştayken 35-40 derece hayalleriyle aldım bunun bir çözümü var mı yoksa 52-60 derece boşta sıkıntılı olur mu? Ekran kartım MSI 1660 Ti Gaming X 6G

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Boştayken o kadar ısınmaması lazım. Kasanızın hava akışı kötü ise bu kadar sıcaklık normal tabi.

Farkındaysan fanların çalışmıyor sevgili dostum. Yeni üretilen ekren kartları bu özellikle geliyor genelde 60 dereceyi geçene kadar fanlar açılmıyor. Manuel olarak afterburner üzerinden kendin ayarlayabilirsin sürekli olarak kaç rpm hızda çalışacağını fanlarının.

msi bilmem ama gigabyte 1660ti kullanıyorum fan devir hızını özelleştirilebilir yapıp 50 dereceden sonra yükselen değer verdim, msi uygulamasında da vardır herhalde :)
1660ti.png

Farkındaysan fanların çalışmıyor sevgili dostum. Yeni üretilen ekren kartları bu özellikle geliyor genelde 60 dereceyi geçene kadar fanlar açılmıyor. Manuel olarak afterburner üzerinden kendin ayarlayabilirsin sürekli olarak kaç rpm hızda çalışacağını fanlarının.
Arkadaşın dediğine birebir katılıyorum ve ek olarak Nvidia denetim masasından silent fan özelliğini kapatarak boştayken hayal ettiğin dereceleri görebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı