GTX 1660 Ti Ekran kapanma sorunu

Marshie

Decapat
Oyundayken monitörümün ekranı birden kapanıyor ve kasanın fanları bir anda hızlı dönmeye başlıyor, ekran kartı fanına baktığımda birisi çalışıyor diğeri yavaş çalışıyor. Ben kaç kere Teknobiyotiğin servisine bu sorun yüzünden sistemimi ve ekran kartımı kargolayıp göndermeme rağmen hala sorunum çözülmedi. 2-3 ay bu sorun olmuyor, fakat ondan sonra devam ediyor. Servise 5 ve 6. gidişi sanırım. Tüketici haklarına başvursam iade etmek için çok uğraşır mıyım? Veya bu sorunu nasıl çözebilirim acaba? Sorunun neden kaynaklandığını söylediğimde cevap vermiyorlar. Driverlarınız güncellendi deyip yolluyorlar. Onu ben de yaptım fakat olmadı.

Sistem bilgilerim;
AMD Ryzen ™ 5 2600X 3.6GHz (Turbo 4.2GHz) 6 Core 12 Threads 19MB Cache AM4 İşlemci

ASRock B450M-HDV R4.0 Socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart (ASRB450M-HDVR4)

Adata DDR4 8 GB 3000MHz Single XPG Gammix D10 Red RAM (AX4U300038G16-SR10)

Galax GeForce GTX1660 Ti White 6 GB 192Bit GDDR6 Ekran Kartı

Adata SU630 480GB 520-450MB/s SSD (AD-ASU630SS-480GQR)

Dark Diamond Pro 4x12cm RGB Full Akrilik Ön ve Yan Panel, USB 3.0 bilgisayar Kasası (DKCHDIAMONDPRO)

Aerocool 500W 80+ Cylon Serisi Aktif PFC RGB Güç Kaynağı (AE-CYLNP500)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundayken monitörümün ekranı birden kapanıyor ve kasanın fanları bir anda hızlı dönmeye başlıyor, ekran kartı fanına baktığımda birisi çalışıyor diğeri yavaş çalışıyor.
Stok fan mı kullanıyorsunuz? Bunun genel sebebi işlemcinizin çok ısınması ve zarar görmemesi için otomatik kapanması. Oyun içi Afterburner ile sıcaklık değerlerini paylaşın. Hangi oyunda oluyor onuda belirtirseniz iyi olur.

İslemci 65 ekran karti 70lerde oluyor genellikle. Tum oyunlarda oluyor, ekran kartindan olmadigina emin misiniz? İslmciyi hic istemediler cunku onun kapanmama ayarini duzeltebilir miyim?

galax1660ti larda genel bir sorun var sanırım bende aynı problemi yaşıyorum oyuna girdiğim anda tam ekran kartına yük binecekken birden görüntü gidiyor fanlar tam güçte çalışmaya başlıyor, ne yaptıysam olmadı firmware da güncelledim ama malesef 3 ay kadar idare etti sonra yeniden yapmaya başladı sorunu, bir türlü çözülmüyor en son servise göndermem gerektiğini söyledir , ben servise gönderip yeni kart veya bir üst kart talebinde bulunacağım

galax1660ti larda genel bir sorun var sanırım bende aynı problemi yaşıyorum oyuna girdiğim anda tam ekran kartına yük binecekken birden görüntü gidiyor fanlar tam güçte çalışmaya başlıyor, ne yaptıysam olmadı firmware da güncelledim ama malesef 3 ay kadar idare etti sonra yeniden yapmaya başladı sorunu, bir türlü çözülmüyor en son servise göndermem gerektiğini söyledir , ben servise gönderip yeni kart veya bir üst kart talebinde bulunacağım
En son olarak çözüm bulabildiniz mi acaba?

En son olarak çözüm bulabildiniz mi acaba?

Servise gönderdim serviste tamirinin münkün olmadığını kartın değişmesi gerektiğini söylediler fakat GTX1660 Ti olmadığını onun yerine süper göndereceklerini söylediler, bende kabul etmedim RTX2060 talebinde bulundum, üzerine 650 TL ekstra ödeyerek RTX2060 kart gönderdiler. Şu anda onu kullanıyorum memnunum, çok aşırı bir fark göremedim performans olarak ama sorunsuz kullanım açısından güzel en azından kapanmıyor şimdilik :D.

Servise gönderdim serviste tamirinin münkün olmadığını kartın değişmesi gerektiğini söylediler fakat GTX1660 Ti olmadığını onun yerine süper göndereceklerini söylediler, bende kabul etmedim RTX2060 talebinde bulundum, üzerine 650 TL ekstra ödeyerek RTX2060 kart gönderdiler. Şu anda onu kullanıyorum memnunum, çok aşırı bir fark göremedim performans olarak ama sorunsuz kullanım açısından güzel en azından kapanmıyor şimdilik :D.
Kartı nereden almıştınız? Ben lanet olsun ki teknobiyotikten aldım böyle bir sürece girdiğimde en az 1 ay bekleteceklerinden emin olduğum için giremiyorum. Bilgisayar fazlasıyla lazım çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı