Çözüldü GTX 1660 Ti görev yöneticisindeki GPU performansı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FreshSxS

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba ekran kartım GDDR6 6 GB 1660 Ti burada değerler farklı bunlar ne açıklar mısınız? Teşekkürler.

1584453775291.png

Çözüm
Adanmış GPU belleğiniz sizin de belirttiğiniz gibi Ekran kartınızın kendi belleği yani 6GB. Ekran kartı kendini yetersiz bulduğu durumlarda ram'den yardım alabilir. "Paylaşılan GPU belleği" kısmında ise ram'den ne kadar alabileceğini göstermiş (7.9GB). GPU belleği ise ram'den alınan bellek desteği ile kendi belleğinin toplamını gösterir (13.9GB). Tahminimce bilgisayarınızın üzerinde de 16 GB ram var. Yarısını ihtiyaç halinde ekran kartına gönderebiliyor. Bildiğim kadarıyla durum bu. Yanlış bilgilendirdiysem bilen biri hepimizi bilgilendirsin.
Adanmış GPU belleğiniz sizin de belirttiğiniz gibi Ekran kartınızın kendi belleği yani 6GB. Ekran kartı kendini yetersiz bulduğu durumlarda ram'den yardım alabilir. "Paylaşılan GPU belleği" kısmında ise ram'den ne kadar alabileceğini göstermiş (7.9GB). GPU belleği ise ram'den alınan bellek desteği ile kendi belleğinin toplamını gösterir (13.9GB). Tahminimce bilgisayarınızın üzerinde de 16 GB ram var. Yarısını ihtiyaç halinde ekran kartına gönderebiliyor. Bildiğim kadarıyla durum bu. Yanlış bilgilendirdiysem bilen biri hepimizi bilgilendirsin.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı