GTX 1660 Ti GPU kullanımı ve FPS düşük

Mustafa uysal

Decapat
Merhaba arkadaşlar
Daha önce de RX590 R5 1600 ikilisini kullandığım ve 500W güç kaynağına sahip olduğum sistemi darboğaz olduğu şüphesiyle yükseltmiştim.
Eski sistemimde Single 16 GB 3000 MHz RAM + R5 1600 + RX590 + 500W + Prime A320M-F vardı.
Şu an yükselttiğim sistem detayı: INNO3D 1660 Ti + R5 2600X + CoolerMasterWatt 600W Lite güç kaynağı + anakart aynı kaldı + RAM'ler 3000 MHz Dual 8*2 GB.

Sistemi bu kadar yükseltmeme rağmen hiçbir sonuca ulaşamadım. GPU kullanımı hala %60'larda seyrediyor ve FPS değerlerim oldukça düşük;
LoL'de bile 100 FPS'lere kadar düşmekte ve bu durumdan aşırı rahatsızım.
Ekran kartı işlemci ya da herhangi bir parça bu evde nedense düzgün çalışmıyor. Birinden biri mutlaka ya elektrikten ötürü ya da değiştirmediğim tek parça olan anakarttan dolayı oluyor. Tam 5 aydır bununla cebelleşiyorum. Artık her şeyden şüpheleniyorum. SSD'nin bile sorunlu olabilceğini düşünmekteyim. :D

Bu sorun bende de var FPS'mi sabitledim 120'ye,ona rağmen nadirde olsa 95,100,110 falan iniyor yani 120 de sabit iken aldığım akıcılık 119 bile olunca kayboluyor,ben bir türlü anlamadım bu olayı 3 haftalık benimde pc çok araştırdım.Tam istediğim performasta oynayamıyorum.
aynen benimki de öyle 1080 p de alıyorsun değil mi o değerleri ?
Bu sorun bende de var FPS'mi sabitledim 120'ye,ona rağmen nadirde olsa 95,100,110 falan iniyor yani 120 de sabit iken aldığım akıcılık 119 bile olunca kayboluyor,ben bir türlü anlamadım bu olayı 3 haftalık benimde pc çok araştırdım.Tam istediğim performasta oynayamıyorum.
Hocam oturduğun bina kaç senelik ?
Eski bir binada mı calistiriyorsun yada elektrik santraline vs yakın bir yerde misin

Hangi çözünürlük ve grafik kalitesinde oynuyorsunuz hocam? Ayrıca NVIDIA denetim masasından yüksek performans seçeneklerini seçtiniz mi? Bir de oyunu Game booster kullanarak oynamayı bir deneyin. Son olarak belki arkadaşın dediği gibi sorun anakarttadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı