GTX 1660 Ti GPU kullanımı ve FPS düşük

Mustafa uysal

Decapat
Merhaba arkadaşlar
Daha önce de RX590 R5 1600 ikilisini kullandığım ve 500W güç kaynağına sahip olduğum sistemi darboğaz olduğu şüphesiyle yükseltmiştim.
Eski sistemimde Single 16 GB 3000 MHz RAM + R5 1600 + RX590 + 500W + Prime A320M-F vardı.
Şu an yükselttiğim sistem detayı: INNO3D 1660 Ti + R5 2600X + CoolerMasterWatt 600W Lite güç kaynağı + anakart aynı kaldı + RAM'ler 3000 MHz Dual 8*2 GB.

Sistemi bu kadar yükseltmeme rağmen hiçbir sonuca ulaşamadım. GPU kullanımı hala %60'larda seyrediyor ve FPS değerlerim oldukça düşük;
LoL'de bile 100 FPS'lere kadar düşmekte ve bu durumdan aşırı rahatsızım.
Ekran kartı işlemci ya da herhangi bir parça bu evde nedense düzgün çalışmıyor. Birinden biri mutlaka ya elektrikten ötürü ya da değiştirmediğim tek parça olan anakarttan dolayı oluyor. Tam 5 aydır bununla cebelleşiyorum. Artık her şeyden şüpheleniyorum. SSD'nin bile sorunlu olabilceğini düşünmekteyim. :D

AAA bir oyunda Afterburner ile kullanım değerlerini göstererek, bir ekran görüntüsü alıp bizimle paylaşır mısınız?

Ben herhangi bir darboğaz göremiyorum. Ayrıca AAA bir oyundan atarsanız daha iyi olur. Sonuçta PUBG işlemciyi çok kullanan oyunlardan. En azından ben öyle biliyorum.

Darboğaz yok zaten başka bir olay var
İşlemci zorlanmıyor fakat fps ve gpu kullanımı yerlerde
Daha yere inerken bile 70 fps ye inmesi normal mi sizce? Üstelik kayıt esnasında 21.saniyede oyun 5 saniyeliğine donuyor farkettiyseniz
%56 %45 gpu kullanımı hiçbir test videosunda görmedim ben
aynı bu sistemin test videolarına bakarsanız gpu kullanımının %95 ten aşağı düşmediğini ve fps değerlerinin 130 un altına inmediğini görebilirsiniz

FPS olarak bir şey söyleyemeyeceğim fakat kullanım olarak normal geldi bana. Sonuçta GPU'nun tamamını kullanmak zorunda değil. Hocam, sadece PUBG'ye bakarak bir şey söyleyemem. Dediğim gibi AAA bir oyunun da bu şekilde videosunu çekip atarsanız yarın incelerim.

Kayıt alırken MSI Afterburner'ın alt cekırdek kullanımlarını gosteren tiki de işaretleyin lütfen. İşlemciyle ilgili bir problem olup olmadığını ögrenmemiz kolay olur.

Kayıt alırken MSI Afterburner'ın alt cekırdek kullanımlarını gosteren tiki de işaretleyin lütfen. İşlemciyle ilgili bir problem olup olmadığını ögrenmemiz kolay olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu anda canlı yayındayım isterseniz canlı canlı gösterebilirim

Tamamen bir varsayım yapacağım; A320 anakartları o performansta işlemciler için önermiyorlar sorun orada olabilir veyahut monitörünüz 60 Hertz ise bundan kaynaklı bir dalgalanma olabilir.

Bu sorun bende de var FPS'mi sabitledim 120'ye,ona rağmen nadirde olsa 95,100,110 falan iniyor yani 120 de sabit iken aldığım akıcılık 119 bile olunca kayboluyor,ben bir türlü anlamadım bu olayı 3 haftalık benimde pc çok araştırdım.Tam istediğim performasta oynayamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı