GTX 1660 Ti ile canlı yayın için 3500X vs 2600/2600X

Bütçe
5350

Avenra

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar inventus.com sitesinden hazır bir sistem üzerinde parça değişiklikleri yaparak siparişimi verdim. Ürünler henüz kargolanmadığı için çok geç kalmadan aklımda kalan birkaç soru işareti nedeniyle size danışmak istedim.

Oyun oynarken arkaplanda başka bir uygulama açık olmasını sevmiyorum. Yani oyun oynarken (Discord vb. hariç) başka uygulama açık olmuyor. Fakat ben oyun oynarken yayın da açmak istiyorum. Yani oyun oynarken yayın yapacağım.

Şimdi olmasa da ilerleyen zamanlarda şu anki kullandığım 24" monitörünün yanına aynı boyutta yeni bir monitör daha alabilir ve çift monitörle devam edebilirim. Fakat sisteme kasa için uzunca bir süre bu iki işlemci hariç ekstra para ödemeyi şimdi veya ilerisi için pek düşünmüyorum. Şu an ki sistemimin üzerinde sizce nasıl bir değişiklik yapmalıyım? 2600 yerine 2600X veya 3500X almam gerekir mi? Eğer gerekiyorsa hangisini almalıyım?

sipariş verdiğim sistem:

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 3500X yerine R7 2700X veya R5 3600 tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Bir de SSD olarak, hem bütçeyi düşürmek açısından hem de 3600 gibi biraz daha pahalı bir işlemciye geçebilmek açısından, M.2 SSD yerine SATA SSD öneririm. Model olarak Kingston A400 öneririm.

3600 hepsinden iyi bir tercih olacaktır bütçeniz varsa.
R5 3500X yerine R7 2700X veya R5 3600 tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Bir de SSD olarak, hem bütçeyi düşürmek açısından hem de 3600 gibi biraz daha pahalı bir işlemciye geçebilmek açısından, M.2 SSD yerine SATA SSD öneririm. Model olarak Kingston A400 öneririm.
Şu an bütçem yok fakat 2 hafta içinde olacağını tahmin ediyorum. Hazır sistem olduğu içinde dediğiniz işlemciler arasında yalnızca R5 3600 mevcut 330 TL fark ile satın alabiliyorum. Sanırım sistem elime ulaştıktan bir hafta sonra değiştirme imkanım mevcut. Duruma göre R5 3600 ile değiştirebilirim. Öneriniz için teşekkür ederim. @Yusuf_Yuşâ

SATA SSD'ye sahip olduğum için M.2 SSD'nin tadına varmak istedim açıkçası. Bütçeyi biraz zorlayarak tavsiyeniz üzere R5 3600'e geçmeyi düşünüyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. @KuoNN

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı