GTX 1660 Ti ile i5 4690 darboğaz

zarateray

Kilopat
Merhaba herkese iyi bayramlar. Bir arkadaştan alacağıma karşılık 1660 Ti ekran kartı alacağım. Sistemimin işlemcisi i5 4690.8 GB RAM 650W PSU ile kullanmaktayım sistemi. Daha önceki ekran kartım PowerColor R9 280x. GTX 1660 Ti ekran kartını takarsam dar boğaz sorunu yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
The Bottlenecker diye birşey var, azıcık bak araştırmayı öğren onu da ben mi söyleyeceğim ? Baktım Yüzde 37 lik bir darboğaz oluyor, kısacası uzak dur az bi oran değil.
Kusura bakmayın da salak saçma cevap vermişsiniz arkadaşa. Yardım etmeyeceksek bu forum neden var ? Arkadaş bir soru sormuş, ona adam gibi cevap vermek lazım.

Sorunun cevabına gelirsek, darboğaz olacaktır. Ancak ekran kartı odaklı oyunlarda hissedilecek bir darboğaz olacağını sanmıyorum. Ama işlemci odaklı oyunlarda sağlam bir darboğaz olabilir.

Son olarak The Bottlenecker gibi kağıt üstünde ki bilgilere değil de test videoları gibi bilgilere bakılması gerekir.

i5-4590 + GTX 1660 Ti kullanıyorum. 1080P'de ciddi darboğaz mevcut, benchmarklar 15-20 fps daha düşük çıkıyor ama asıl problem belirgin ani fps düşüşleri, oyun bir anda 1-2 saniye için slide-show'a dönüyor, i5-4690'da da çok farklı olacağını sanmıyorum, sonuçta sadece 200 Mhz. fark var. 1440P'de ise darboğaz genelde %5'in altında kalıyor ve problem yaratmıyor. Yaptığım araştırmalarda bu GPU'yu i7-4790K'nın ancak besleyebileceğini gördüm ve şu anda bu işlemcinin temizinden bulmaya çalışıyorum. 1080P için alacaksanız ve CPU yükseltmeyi düşünmüyorsanız maksimum GTX 1660 önerebilirim (ki ona da bir miktar darboğaz yapacaktır, ama kullanılabilir seviyede olacağını tahmin ediyorum.

i5-4590 + GTX 1660 Ti kullanıyorum. 1080P'de ciddi darboğaz mevcut, benchmarklar 15-20 fps daha düşük çıkıyor ama asıl problem belirgin ani fps düşüşleri, oyun bir anda 1-2 saniye için slide-show'a dönüyor, i5-4690'da da çok farklı olacağını sanmıyorum, sonuçta sadece 200 Mhz. fark var. 1440P'de ise darboğaz genelde %5'in altında kalıyor ve problem yaratmıyor. Yaptığım araştırmalarda bu GPU'yu i7-4790K'nın ancak besleyebileceğini gördüm ve şu anda bu işlemcinin temizinden bulmaya çalışıyorum. 1080P için alacaksanız ve CPU yükseltmeyi düşünmüyorsanız maksimum GTX 1660 önerebilirim (ki ona da bir miktar darboğaz yapacaktır, ama kullanılabilir seviyede olacağını tahmin ediyorum.
Bu işlemci için maksimum alınabilecek ekran kartı nedir bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı