GTX 1660 Ti laptop Cyberpunk 2077'de darboğaz yapıyor

Strive

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Cyberpunk çıktı ve ön sipariş ile yılın başından beri bekleyen ben oynamaya koyuldum. FPS'de ciddi sorunlar yaşadım, gördüm. Laptopın uygulaması olan Nitro sense uygulamasını açtım, işlemci ve ekran kartı kullanımlarına baktım. Gördüklerim şöyleydi. Ekran kartımın kullanımı %70 %75 sularında seyrediyordu ve işlemci ise %90 sularında seyrediyordu.

Bilgisayarımın parçaları:
  • Intel i5 10300H CPU.
  • 1x16 GB 2933MHz RAM.
  • GTX 1660 Ti GPU.

Not: Aynı sistem ile PUBG'de de darboğaz yaşıyordum. Herkes yaşamamalısın vs. diyordu fakat ben yaşıyordum ve sürücüler de güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Cyberpunk çıktı ve ön sipariş ile yılın başından beri bekleyen ben oynamaya koyuldum. FPS'de ciddi sorunlar yaşadım, gördüm. Laptopın uygulaması olan Nitro sense uygulamasını açtım, işlemci ve ekran kartı kullanımlarına baktım. Gördüklerim şöyleydi. Ekran kartımın kullanımı %70 %75 sularında seyrediyordu ve işlemci ise %90 sularında seyrediyordu.

• Intel i5 10300H CPU.
  • 1x16 GB 2933MHz RAM.
  • GTX 1660 Ti GPU.

Not: Aynı sistem ile PUBG'de de darboğaz yaşıyordum. Herkes yaşamamalısın vs. diyordu fakat ben yaşıyordum ve sürücüler de güncel.

Single Channel olduğu için darboğaz yapıyor olabilir yanına aynı MHz 16 GB RAM alırsanız darboğaz çözülebilir.

• Intel i5 10300H CPU.
  • 1x16 GB 2933MHz RAM.
  • GTX 1660 Ti GPU.

konu dışı olucak ama sıcaklık değerleniz nedir?

Single Channel olduğu için darboğaz yapıyor olabilir yanına aynı MHz 16 GB RAM alırsanız darboğaz çözülebilir.

Konu dışı olacak ama sıcaklık değerleniz nedir?

Ekran kartım 70-75 derece, işlemcim 80-85 derece civarındaydı. Fazladan bir soğutucu kullanmıyorum sadece laptop kendisi soğutuyor. Bu arada fanları sonuna kadar açmıyorum çok ses çıkarttıkları için.

Geri
Yukarı