GTX 1660 Ti laptop düşük performans

omer4545

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese. Monster T7 v19.3 bilgisayarım var. Az önce temizlik ve macun değişimi yaptım. Bilgisayarın CPU sıcaklığı 65-70 civarı, GPU sıcaklığı ise 75-80 civarı. Bilgisayarda 144 Hz, i7 9750H, GTX1660 Ti var. Ama ben 144 Hz'i göremiyorum maalesef. Örneğin BF1'de Ultra'da 100 FPS alırken Low'a çekince de 100'de kalıyor. Bütün oyunlarda böyle. Ekran kartının potansiyeli bunun çok üstünde. Nasıl Full performans alabilirim ben bu ekran kartından?
Bu arada işlemcide ya da RAM'de herhangi bir darboğaz mevcut değil. MSI Afterburner'dan kontrol ediyorum.

Bende ASUS FX 505 R7 3750H 1660 Ti 16 GB RAM var. BF1 55-60 BF5'te 40-45, CS:GO'da 100, AC: Odyssey'de 40-45 FPS anca veriyor. Ne yapmam lazım (oyunlar Ultra'da duruyor düşürünce neredeyse hiç değişmiyor). Tüm performans ayarlarını ve son güncellemeleri yaptım.

Bende ASUS FX 505 R7 3750H 1660 Ti 16 GB RAM var. BF1 55-60 BF5'te 40-45, CS:GO'da 100, AC: Odyssey'de 40-45 FPS anca veriyor. Ne yapmam lazım (oyunlar Ultra'da duruyor düşürünce neredeyse hiç değişmiyor). Tüm performans ayarlarını ve son güncellemeleri yaptım.
İşlemci darboğazı olduğunu düşünüyorum
V-Sync açık mı?
Kapalı
Bilgisayarı güç seçeneklerinden yüksek performans moduna alıp denedin mi?

Evet denedim. NVIDIA denetim masasında da GPU'yu kullanıyor oyun.

İşlemci ısındığı için performansı düşürüyordur muhtemelen. MSI Afterburner'dan kontrol et muhtemelen işlemcin 95leri görüyordur. Onu nasıl çözersin bilmiyorum. Voltaj düşürerek işlemci ısısını düşürmeyi amaçlayan videolar var YouTube'da.
Low'da işlemciye yük biner ama o ekran kartında Batlefiel'de 144 FPS alamazsın.

Demek istediğim ayarları düşürünce FPS'nin artması gerekiyor. Ama bende hiçbir sorun olmamasına rağmen ekran kartı kullanımı düşüyor ve FPS sabit kalıyor. Ayrıca herhangi bir çekirdekte darboğaza neden olabilecek yüksek kullanım görmedim.
Bana normal geldi Battlefield'ı 144 FPS almayı bekleme daha Online odaklı oyunlarda alabilirsin o değerleri.

Rainbow Six Siege'de 110-120 alıyorum. Aynı sorun burada da var. 1660 Ti'ın performans testlerinde Ultra'da 150+ FPS vermesi gerekiyor. :/

Son düzenleme:
aaaa.png

Bu ayarlar ne olmalı ve ne işe yarar ? yardımcı olabilecek var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı