GTX 1660 Ti laptopta Mafia definitve Edition düşük GPU kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ozan010120230

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB RAM
Ekran kartı
NVİDİA GTX 1660 Tİ
İşlemci
AMD RYZEN 7 4800 H
ASUS TUF laptop kullanıyorum birkaç oyunda az GPU kullandığını fark ettim bu değerler 70 80 değil %30'a kadar düştüğü oluyor menüde falan değil. PUBG'de 30FPS ve GPU kullanımı %50-60'larda. Mafia Definitive Edition da GPU kullanımı %35-65 arası. Özellikler şöyle:
Fotoğrafta anormal bir şey var mı? Bu düşüşün sebebi nedir? Grafikleri düşürsem de yükseltsem de aynı hatta yükseltince daha yüksek FPS alabiliyor bazen. Yardımcı olursanız sevinirim.

WhatsApp Image 2022-01-22 at 22.01.43.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB RAM ile rahat oynadım o oyunu arka planda uygulama varsa kapat.

Hayır yok bilerek arka planda ne varsa kapatıyorum.
Sıcaklık diyeceğim ama Tomb Raider girdiğimde sıcaklık yukarıdaki resimle aynıydı ve GPU kullanımı %99'du anlamış değilim.
Arkadaşlar bıktım artık para verdim o kadar bilgisayara oynayamıyorum zoruma gidiyor bir yardımcı olun çok makbule geçer.

Son düzenleme:
Hayır yok bilerek arka planda ne varsa kapatıyorum.
Sıcaklık diyeceğim ama Tomb Raider girdiğimde sıcaklık yukarıdaki resimle aynıydı ve GPU kullanımı %99'du anlamış değilim.
Arkadaşlar bıktım artık para verdim o kadar bilgisayara oynayamıyorum zoruma gidiyor bir yardımcı olun çok makbule geçer.

Vallahi kardeşim ben anlayamadım RAM kullanımı fazla darboğaz gibi bazı oyunlar RAM'a daha fazla yuklenir BF 5 God of War gibi konuyu yükseltmeyi dene illa yardımcı olan olur cevaplanın yanında öne çıkar var.

8 GB RAM ile rahat oynadım o oyunu arka planda uygulama varsa kapat.

Ona donanım ve oyun ayarları da fark edebiliyor. Örneğin bazı oyunlarda orta ayarlar oldukça düşük RAM ve VRAM tüketiyorken yüksek ayarlarda kullanım çok artabiliyor. Konu sahibinin işlemci kullanımı çok dengesiz görünüyor %70'lere çıkan çekirdek de var, %30'larda kalan da. RAM veya dediğin gibi arka plan uygulaması buna neden olabilir.

Geri
Yukarı