GTX 1660 Ti: MSI GAMING X vs. INNO3D Twin X2 vs. ASUS ROG STRIX

Ahmet Soner

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda aşağıda belirttiğim özellikteki toplama kasam için alacağım ekran kartı konusunda sizden tavsiye almak istiyorum.

Kasa Özellikleri

İşlemci : i7 9700k
Ram : Corsair Vengeance (2x8) 16GB Ram
Anakart : MSI MAG Z390M MORTAR
Sıvı Soğutma : Cooler Master MasterLiquid 240L
Güç Kaynağı : Cooler Master MWE 650 Watt 80+ Bronze
Kasa : NZXT H400

Ekran kartları ;

ASUS GTX1660TI ROG STRIX
ASUS GeForce GTX1660Ti ROG STRIX GDDR6 6GB 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

MSI GTX1660TI GAMING X
MSI GeForce GTX1660Ti GAMING X 6GB GDDR6 192Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

INNO3D GTX1660TI TI TWIN X2

INNO3D GeForce GTX 1660 Ti Twin X2 GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR6 192Bit - incehesap.com

Bu ekran kartları arasında fiyat farkı da dikkate alınarak en mantıklı seçimi merak ediyorum. INNO3D markası çok çok daha ucuz, yaklaşık 600-700 liralık bir fiyat farkı var fakat INNO3D ile herhangi bir sıkıntı yaşarsam yurtdışına gönderip öyle ilgilenecekleri söyleniyor. Bu biraz sıkıntı olmaz mı? Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa H400 yerine H500i beyaz alsan daha iyi olmaz mı ? Fiyatları aşağı yukarı yakın.
Performans olarak bir fark yok belki ekran kartları arasında ama bu kadar güzel kasa bu kadar güçlü bir işlemci sıvı soğutma çok sağlam anakart yanına hiç gösterişsiz göze hitap etmeyen bir INNO3D modeli pek içime sinmiyor benim.

Aradaki fiyat farkı değmez bence Inno3D almalısın.

Cevabın için teşekkür ederim sanırım haklısın fiyat farkı çok fazla. :)

Fazladan 600-700 vermeye kesinlikle değmez. Garanti konusunda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Ayrıca madem bütçenizi 2300'e çıkarabiliyorsunuz INNO3D RTX 2060 öneririm.

Bunu düşünmemiştim. Çok daha mantıklı olabilir. :)

Ben Inno3d marka olanı var gayet güzel sorunsuz kullanıyorum. Şu ana kadar sıkıntı yok.

Deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim. INNO3D 1660TI kullanıyorsun anladığım kadarıyla. Herhangi bir sorun yaşamadığını öğrenmek güzel. Çok daha ucuza kapatabilirim. :)

GTX 1660ti Rog strix’e 2500 vermek yerine NanoKatalog’dan RTX 2060 alabilirsin bu arada dostum.

Nanokatalog paralel ithalat yaptığını okudum çoğu siteden, yani ürünü getirmeli zaman alabilir ve pek sabırlı biri değilim. Önerin için çok teşekkür ederim. :)

Kasa H400 yerine H500i beyaz alsan daha iyi olmaz mı ? Fiyatları aşağı yukarı yakın.
Performans olarak bir fark yok belki ekran kartları arasında ama bu kadar güzel kasa bu kadar güçlü bir işlemci sıvı soğutma çok sağlam anakart yanına hiç gösterişsiz göze hitap etmeyen bir INNO3D modeli pek içime sinmiyor benim.

H400 satın aldım zaten, indirimde yakalamıştım. Kasa konusunda herhangi bir pişmanlığım olmadı. Kasayı alırken micro-atx destekli olmasına dikkat ettim. Işık gösteriş vs. çok önemsemedim. Kasada sıvı soğutma ışıklandırması ve anakartın ışıklandırması hariç herhangi bir RGB aydınlatıcı yok fakat gayet argo tabiri ile pavyon gibi. Açıkçası ışık, gösterişten ziyade premium durması benim daha çok hoşuma gittiği için NZXT kasa tercih ettim. Yani anlayacağın göze hitap etmesi çok önemli değil benim için. Tek sorun sonradan herhangi bir problem ile karşılaşırsam karşımda muhatap bulabilmek ve sürecin takibini rahatlıkla yapabilmek. Daha öncesinde MSI marka bir laptop almıştım ve ekranındaki küçük kılcal çizik oluştuğu için garantiye yollamıştım ve 5 gün içinde yenisini yollama teklifini yaptılar ayrıca mail yoluyla ürünün her adımını bana bildirdiler. Bu vereceğim 600-700 liraya değer mi onu düşünüyorum. İlerde herhangi bir sorun olmadan kullanabilme ihtimalim olan INNO3D ise çok uygun ve herhangi bir sorun yaşamadığım takdirde aşağı yukarı aynı performansı verecek. İçime sinmeme durumu bende de bazen. Tavsiyen için çok teşekkür ederim. :)
Arkadaşlar sonunda Hepsiburada'da MSI GTX 1660 TI 2200 Liraya düştü onu satın aldım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı