GTX 1660 Ti Sistem için işlemci önerisi

Bütçe
Genel bütçe 7000TL(Monitör Dahil), İşlemci için maksimum 1300-1400TL
Arkadaşlar merhaba, aşağıda yazdığım sistem için uygun bir işlemci arıyorum, 4-5 adet işlemci var sizce bunlardan hangisini bu sistem için almalıyım belirtirseniz memnun olurum.

Sistem;

İşlemci: N/A
Anakart: ASUS EX-A320M-GAMING
RAM: CORSAIR CMK16GX4M2E3200C16 16GB (2X8GB) Vengeance LPX DIMM Ram Siyah
Ekran Kartı: ASUS Dual GeForce GTX 1660 Ti 6GB GDDR5 Ekran Kartı
Kasa: RAMPAGE Falcon-X USB 3.0 4x RGB Fan Temperli Cam Gaming Kasa Siyah
PSU: FRISBY FR-PS6580P-RGB 650W 80 Plus Power Supply Siyah

İşlemci alternatifleri;

1- AMD Ryzen 5 1600 3.6 GHz AM4+ 65W Wraith İşlemci
2- AMD Ryzen 5 2600 3.9 GHz AM4+ 65W Wraith İşlemci
3- AMD Ryzen 5 2400G 3.9 GHz AM4+ 65W Wraith İşlemci
4- AMD Ryzen 3 2200G 3.7 GHz AM4+ 65W Wraith İşlemci
5- AMD Ryzen 5 1500X 3.7 GHz AM4+ 65W Wraith İşlemci

Dipnot: Bu sisteme daha iyi olabileceğini düşündüğünüz başka bir işlemci varsa önerebilirsiniz :)

Aslında kafamda bu sistem için Ryzen 5 3500X vardı ama MediaMarkt stoğunda bulunmadığı için alternatif işlemcilere mecburi olarak yöneldim.

2.Seçenek olan 2600 modelini eleyin bence
1.Seçecenek olan 1600 AF ( 12nm) alabilirsiniz bunun yerine ( 2600 yerine ) zira performansları aynı bu nedenle 200-300 TL daha fazla para vermenizi önermem
Diğer modeller ise bütceniz var ise alabilirsiniz , bence 2400G versiyonunu da eleyin

Alacağım sistemde daha çok CS:GO, R6, GTA 5, Valorant gibi oyunlar oynayacağım, tavsiye ettiğiniz sistem ve monitörü alacağım, umarım beni mağdur etmez :)
Mediamarkt'taki topladığınız sistemden falan çok çok daha iyi. 144Hz'nin avantajını CS:GO gibi oyunlarda çokça görürsünüz.

Sadece eğer bütçeye uyarsa SSD'yi A400 yerine bunu alabilir misiniz?

Mediamarkt'taki topladığınız sistemden falan çok çok daha iyi. 144Hz'nin avantajını CS:GO gibi oyunlarda çokça görürsünüz.

Sadece eğer bütçeye uyarsa SSD'yi A400 yerine bunu alabilir misiniz?

Bütçeyi 300TL aştığı için çok fazla aşmak istemiyorum, eğer A400den daha fazla bir performans verecekse göz gezdirebilirim.
Bütçeyi 300TL aştığı için çok fazla aşmak istemiyorum, eğer A400den daha fazla bir performans verecekse göz gezdirebilirim.

SSD, Monitör, Kasa ve PSU'yu mecburi olarak ssdeki gibi değiştirdim, bir problem yaşar mıyım? @Caner Uncu

Dipnot: Alacağım her şeyin hepsiburada dan olması için mecburi olarak böyle bir değişikliğe gittim, SSD olarak önerdiğinizi seçtim.

SSD, Monitör, Kasa ve PSU'yu mecburi olarak ssdeki gibi değiştirdim, bir problem yaşar mıyım? @Caner Uncu

Dipnot: Alacağım her şeyin hepsiburada dan olması için mecburi olarak böyle bir değişikliğe gittim, SSD olarak önerdiğinizi seçtim.
Not: Kasa ve PSU'yu tekrardan değiştirdim, kasa ve psu attığınız ile aynı.
Sizce işlemciyi Ryzen 5 3500X ile değiştirmeli miyim? Oyun testlerinin çoğunda Ryzen 5 3500X 3600'r göre daha üstün.

Son düzenleme:
Kasa leş gibi, PSU leş gibi, anakart kötü. Seçtiğiniz işlemciler de mantıksız.

7.000 TL'ye bu sistem çok kötü.

İşlemci 3600 öneririm.

1660 Ti 2700 lira etmez. 2300 liraya 1660 SUPER Gaming X alın.

Kasa ve PSU'yu Corsair Spec Delta 550W tercih edin.

Anakartı Gigabyte B450M S2H.

Mediamarkt'tan sistem toplamayın. Kazık oğlu kazık. Ne adam gibi bileşen var ne de adam gibi fiyat.

639 TL'ye A320? 450 TL Frisby PSU? İlahi Mediamarkt... Alışveriş yapmayın şuradan.
Knk iyi günler ben de 1650 ti veya 1660 ti laptop almak istiyorum bana önerin ne olur . Lütfen laptop alma kasa al deme laptop almam gerekiyor benim okuyacağım üniye gidip gelirken taşımam gerekevek ayroca sene içerisinde 3 4 drfa da şehir dıiına çıkıp geliyoruz corona olmadında ondan dolayı bana uardımcı olabilirsen sevinirim ben hiç anlamam hangi ekran kartına hangi işlemci darboğaz yapmaz vs. Şimdiden yardımcı olduğun için teşekkür ederim.Not:Bütçem max 10k

Yeni konular

Geri
Yukarı