GTX 1660 Ti sistemde Mortal Kombat 1 düşük görüntü kalitesi veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Hielah

Kilopat
Sosyal Tayfı
RAM
2x8 16 GB RAM
Ekran kartı
GTX 1660 Ti
Anakart
MSI H310 Pro Vd Plus
İşlemci
i5 9400F
Ne yapsam çözemedim. Denemediğim hiçbir ayar kalmadı herhalde. Ultra'da oyun çok iyi gözükmüyor. Upscaling Sharpnes'i %100'e alınca bir tık iyi oluyor ama hala da kötü görünüyor. Attığım videoya bakarsanız oyun tıpki Xbox Series S'teki gibi görünüyor, PC'deki gibi veya PS5'teki gibi değil. Oyunda performans sıkıntısı da yaşamıyorum, Ultra'da sabit 60 FPS alıyorum. Sürücüler her şey güncel bu arada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hep bu şekilde.
Aynı durumu ben de yaşıyorum, Grafik kalitesi kötü gözüküyor PC'de. Çözüm bulabildin mi?
Oyun içinde grafik ayarına girin ss teki gibi sağ altta Advanced Graphics yazan yer var. Oraya basın veya M tuşuna basın.

IMG_20230922_170215-1.png

Oraya bastıktan sonra detaylı grafik ayarlama yeri çıkıyor. Örnek; (alttaki foto bana ait değil ama anlamanız için atacağım)

Screenshot_2023-09-25-19-20-28-765_com.google.android.googlequicksearchbox-edit.jpg

AA MODE yazan yeri FXAA, TSAA, FXAA+TAA veya ekran kartı destekliyorsa Nvidia DLAA açın. (Ben FXAA+TAA kullanıyorum).

Ekstra olarak VSYNC'yi kapatın.

AA MODE yazan yeri FXAA, TSAA, FXAA+TAA veya ekran kartı destekliyorsa Nvidia DLAA açın. (Ben FXAA+TAA kullanıyorum).
Selam dostum, Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Söylediğin ayarları defarlarca ama defalarca denetim, hiçbir faydası yok. AA mod'u off yapınca oyundaki görüntü kalitesi çok kaliteli oluyor. Ama FXAA veya TAA veyahut FXAA+TAA yapınca bu kaliteyi kaybediyorum. AA modu kapalı tutunca da oyundaki karakterlerin saçları parlıyor, kan efektleri parlıyor.

Selam dostum, Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Söylediğin ayarları defarlarca ama defalarca denetim, hiçbir faydası yok. AA mod'u off yapınca oyundaki görüntü kalitesi çok kaliteli oluyor. Ama FXAA veya TAA veyahut FXAA+TAA yapınca bu kaliteyi kaybediyorum. AA modu kapalı tutunca da oyundaki karakterlerin saçları parlıyor, kan efektleri parlıyor.
Hocam nedense bendede AA modu kapalı iken kan rengi berbat, karakter saçları parlıyor ve net durmuyor. AA Modunu FXAA+TAA yapınca grafikteki sorunum düzeldi.

Oyunun PC portu sorunlu çıktı sanırım. (HDD ye kurulu iken yüklenme ekranı uzun sürüyor). Güncellemeyle düzelir de bu adamların güncelleme getirdiği de yok. Onun dışında oyun harika 30 saatim var şuan.

Geri
Yukarı