GTX 1660 Ti sistemde NVIDIA ekran kartında ünlem var

lowkwy0

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Mühendislik Öğrencisi
RAM
116
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
1660Ti
İşlemci
i5-9300h
Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle olayı başından anlatayım. 1 ay önce MSI-GF65THIN 9SD laptopumu servise yolladım. Açılmıyordu PC hiçbir şekilde her yolu denedim ama açamamıştım.

Servisi aradım anakart değişimi yapılacak dediler. Anakart yanmış sanırsam. Velhasıl 1 ay bekledim yaklaşık 3 gün önce elime geçti laptop. Servis raporunda da anakart ve fan modülü değiştirildi dendi. Neyse aldım PC'yi açtım bir format attım temiz kurulum yaptım. Ancak NVIDIA'yı hiçbir şekilde kuramadım PC'ye.

Çok şey denedim. Sürücüleri kaldırdım, global sürümü denedim, TR sürümü denedim. Tekrar format attım. Driver Booster kurdum. Bütün Windows vs. güncellemeleri yaptım. Ancak yok. Bir de şöyle bir şey yaşamıştım. Bir ara kurulmuştu sorun yoktu ünlem işareti vs. kalktı. Valorant ve CS de denedim. +80 FPS üstüne çıkamıyorum adam gibi. Ve bunlara ek masaüstüne sağ tıkladığımda hiçbir şekilde NVIDIA Denetim Masası gelmiyor. Microsoft Store üzerinden indirdim gene olmadı. Dhcli olan ve olmayanda denedim gene olmadı. Bu ünlem işareti kalktığı zaman durum böyle olunca tekrar format attım vs. gene olmadı. Denetim masasıda yok hiçbir şekilde. Fotoları atıyorum hemen. Bazen de şöyle bir durumla karşılaşıyorum. Mesela NVIDIA'yı kuruyor tamam sonra Driver Booster'daki güncellemeleri yapıyorum(2) yeniden başlatınca tekrar ünleme atıyor. Buna ek 100 kere kurulum yaptım NVIDIA-GeForce'da driverı kuruyorum. Hızlı kurulum diyorum. Ancak kurulduktan sonra gene gördüğünüz gibi resimlerde. Hızlı kurulum vs. tekrar çıkıyor. Ben bu işi anlamadım 4-5 gündür bununla uğraşıyorum. En sonunda buraya konu açmanın zamanı geldiğini düşündüm.

Bu arada PC özellikleri:
CPU: i5 9300H.
GPU: GTX 1660 Ti.
512 GB SSD.
16 GB RAM.

Vaqu1Q.png

Vaqxft.png

VaqYMe.png

VaqHJN.png

VaqTpR.png

VaqIuc.png

Hocam ilk öncelikle Driver Booster'ı hiç kurmasaydınız, yanlış ve hatalı driver kurulumu yapıyor IObit'den uzakdurun, 2. olarak çözüme gelincede DDU ile ekran kartı driverini kaldırın, daha sonra NVIDIA'nın sitesinden uygun driveri indirip kurun, o ünlemin sebebi ya driverin bulunmamasıdır ya da Driver Booster'in yanlış driver kurduğundandır.

Hocam onu eklemeyi unutmuşum. Dediğinizi de yaptım. En başta artık çözemeyince Driver Booster'ı kurdum bir de öyle deneyeyim dedim. En başta DDU ile kaldırdım güvenli mod vs. hepsini yaptım ama yok nafile. Denedim NVIDIA'nın sitesindende indirdim GeForce silip denedim. TR sürümünü kaldırdım dedim global sürüm deneyeyim. Yok olmuyor hiçbir şekilde.

Tekrardan formattım şu an. Windows Update'lerini kurdum ondan sonra GeForce exp. Üzerinden driver kurdum. Aygıt yöneticinde düzeldi. Ama bu sefer evrensel seri veri yolu denetleyicileri bozuldu. Ünlem oluştu bu bölgede. Bu yüzdende MSI'ın kendi sitesinden laptopumu buldum ve chipseti indirdim. Yeniden başlattıktan sonra evrensel kısmın ünlemi gitti sorun yok ancak bu sefer 1660 Ti üzerinde tekrar ünlem oldu. Ben anlamadım bu işi arkadaş...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hmm, hocam peki Windows Update de keyfiye güncelleme mi ne vardı aklımda değil şu an ama isteğe bağlı güncellemeler mi neydi. Öyle bir şey var mı? Varsa o isteğe bağlı güncelleştirmeleride yapın onlarda eksik sürücüleri kuruyor diye hatırlıyorum.

Ekran kartında sıkıntı vardır diye düşünüyorum. Her şeyi denemişsiniz hemen hemen. Driver Booster bile sorunu çözememiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum bende de oldu. Aygıt yöneticisine gir, ekran kartını kaldıra bas ve evet de. Sonra yukarıda donanım değişikliklerini tara. Sonra zaten ekran kartı tekrar geliyor ve çalışıyor. Ünlem gidiyor. Bende böyle oldu. Denemeni tavsiye ederim.

Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle olayı başından anlatayım. 1 ay önce MSI-GF65THIN 9SD laptopumu servise yolladım. Açılmıyordu PC hiçbir şekilde her yolu denedim ama açamamıştım.

Servisi aradım anakart değişimi yapılacak dediler. Anakart yanmış sanırsam. Velhasıl 1 ay bekledim yaklaşık 3 gün önce elime geçti laptop. Servis raporunda da anakart ve fan modülü değiştirildi dendi. Neyse aldım PC'yi açtım bir format attım temiz kurulum yaptım. Ancak NVIDIA'yı hiçbir şekilde kuramadım PC'ye.

Çok şey denedim. Sürücüleri kaldırdım, global sürümü denedim, TR sürümü denedim. Tekrar format attım. Driver Booster kurdum. Bütün Windows vs. güncellemeleri yaptım. Ancak yok. Bir de şöyle bir şey yaşamıştım. Bir ara kurulmuştu sorun yoktu ünlem işareti vs. kalktı. Valorant ve CS de denedim. +80 FPS üstüne çıkamıyorum adam gibi. Ve bunlara ek masaüstüne sağ tıkladığımda hiçbir şekilde NVIDIA Denetim Masası gelmiyor. Microsoft Store üzerinden indirdim gene olmadı. Dhcli olan ve olmayanda denedim gene olmadı. Bu ünlem işareti kalktığı zaman durum böyle olunca tekrar format attım vs. gene olmadı. Denetim masasıda yok hiçbir şekilde. Fotoları atıyorum hemen. Bazen de şöyle bir durumla karşılaşıyorum. Mesela NVIDIA'yı kuruyor tamam sonra Driver Booster'daki güncellemeleri yapıyorum(2) yeniden başlatınca tekrar ünleme atıyor. Buna ek 100 kere kurulum yaptım NVIDIA-GeForce'da driverı kuruyorum. Hızlı kurulum diyorum. Ancak kurulduktan sonra gene gördüğünüz gibi resimlerde. Hızlı kurulum vs. tekrar çıkıyor. Ben bu işi anlamadım 4-5 gündür bununla uğraşıyorum. En sonunda buraya konu açmanın zamanı geldiğini düşündüm.

Bu arada PC özellikleri:
CPU: i5 9300H.
GPU: GTX 1660 Ti.
512 GB SSD.
16 GB RAM.

Eki Görüntüle 1423652

Eki Görüntüle 1423654

Eki Görüntüle 1423655

Eki Görüntüle 1423657

Eki Görüntüle 1423658

Eki Görüntüle 1423656

Hocam tekrar servise göndermenizi öneririm. Eğer ki donanımsal sorun var ve kullanıcı kaynaklı denilirse itiraz edin. Sonuç alamazsanız kesinlikle şikâyetçi olun. Büyük ihtimalle ya siz bir şeyleri baştan yanlış yaptınız ya da servis kaynaklı/kargo şirketi kaynaklı bir donanımsal sorun çıktı ortaya.

Yeni konular

Geri
Yukarı