GTX 1660 Ti sistemde oyun esnasında 75 derece normal mi?

FiReeAnGeL

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
2x Arktek 8 GB 3200 MHz DDR4 CL22
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1660 Ti
Anakart
Colorful Battle-Ax B450M-HD
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500
Öncelikle herkese merhaba,
Yaklaşık geçen sene ekim Kasım gibi zaman diliminde bir kasa toplamıştım ve kasamın özellikleri şunlardı:
İşlemci: Ryzen 5 3500.
İşlemci fanı: AMD stok fan.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Ti.
RAM: 2X arktek 8 GB 3200 MHz DDR4 CL22.
Ön soğutma: 2X 100mm fan.
Egzoz fan: 100mm fan.
Bugün maneater indirdim ve sistemde oynarken sıcaklık değerlerini kontrol ettiğimde işlemci ve ekran kartının 73 74 dereceleri gördüğünü gördüm. Bu sıcaklıklar bu havalarda normal midir? Mesela 30 dk oynadığımda 5 10 dk mola vermeli miyim?
Teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık geçen sene ekim Kasım gibi zaman diliminde bir kasa toplamıştım ve kasamın özellikleri şunlardı:
Bugün maneater indirdim ve sistemde oynarken sıcaklık değerlerini kontrol ettiğimde işlemci ve ekran kartının 73 74 dereceleri gördüğünü gördüm. Bu sıcaklıklar bu havalarda normal midir? Mesela 30 dk oynadığımda 5 10 dk mola vermeli miyim?
Teşekkürler, iyi günler.
PC'imde 3 fan var 1650 Super ile 83 derece sabit alıyorum oyunlarda. Furmark testinde ile 85 dereceydi bugün.

Sıcaklık gayet normal hocam. Sanırım önde yalnızca 2 tane fan var onun da etkisi vardır. Kasanızın hava akışı nasıl?

Evet, önde 2 adet fan var. Kasanın hava akışı ise arkaya elimi tuttuğumda elimi yakacak derecede sıcak üfürüyor ayrıyeten kasanın üstü çok sıcak yanları ise ılık.

Teşekkürler, iyi günler.
Sıkıntı yok devam. 80 de kabul edilebilir 85'i aşmasın 90'dan sonrası Allah'a emanet.

Bu kadar sıcak havada normal bence. 4-5 derece daha serin olsa daha iyi olabilirdi ama 75 derecede çalışan bilgisayar bir sorun çıkartmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı