GTX 1660 Ti sistemde performans düşüşü

Msi after burner veya benzeri programla oyun içi işlemci,ekran kartı ; sıcaklığı, frekansı, kullanım yüzdesi gibi değerlerin bilgisini ekleyebilir misiniz?

oyun içi atacağım
Şu anda antrenman modu olduğu için FPS yüksek fakat normal oyunda değerler bu şekilde değil.
Msi after burner veya benzeri programla oyun içi işlemci,ekran kartı ; sıcaklığı, frekansı, kullanım yüzdesi gibi değerlerin bilgisini ekleyebilir misiniz?
istediğiniz değerli attım

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-03_111329.png
    resim_2021-07-03_111329.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Ram frekansınız kaç MHZ?
İşlemcinizin değerleri normal görünüyor ancak 64 derece zen+ mimarisinde kullanılan ısındıkça performansı düşürme özelliğinden dolayı etki yapar mı ayrıca test edilmesi lazım, stok soğutucu ile mi kullanıyorsunuz ve kasanızın içeriğinde son zamanlarda değişiklik yaptınız mı? Ekran kartınız ise doğal olarak %20 lerde kullanılıyor çünkü bu tarz oyunlar da genelde işlemcilere yük biniyor o da çoklu çekirdek değil tek çekirdek performansını etkiliyor ondan dolayı Strix'in oyun modunda base frekansı olarak ayarladığı 1500MHZ'i gösteriyor, yani ekran kartında problem yok diyebiliriz. Nvidia sürücüsü olarak 419.17 sürümünü mü kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
RAM frekansınız kaç MHz?
İşlemcinizin değerleri normal görünüyor ancak 64 derece zen+ mimarisinde kullanılan ısındıkça performansı düşürme özelliğinden dolayı etki yapar mı ayrıca test edilmesi lazım, stok soğutucu ile mi kullanıyorsunuz ve kasanızın içeriğinde son zamanlarda değişiklik yaptınız mı? Ekran kartınız ise doğal olarak %20'lerde kullanılıyor çünkü bu tarz oyunlar da genelde işlemcilere yük biniyor o da çoklu çekirdek değil tek çekirdek performansını etkiliyor ondan dolayı STRIX'in oyun modunda base frekansı olarak ayarladığı 1500MHz'i gösteriyor, yani ekran kartında problem yok diyebiliriz. NVIDIA sürücüsü olarak 419.17 sürümünü mü kullanıyorsunuz?

RAM frekansım 3000 MHz, stok soğutucu kullanıyorum değişiklik yapmadım sürüm ise 471.11

Peki aklınıza gelen belli bir zaman var mıdır şu günden sonra oldu şu oldu sonra bu tür şeyler ile karşılaşmaya başladım gibi. Değerler normal görünüyor şuan için. Problem varsa yazılamsal demek daha mantıklı duruyor Driver Booster vs. gibi programlar kullandınız mı?

Peki aklınıza gelen belli bir zaman var mıdır şu günden sonra oldu şu oldu sonra bu tür şeyler ile karşılaşmaya başladım gibi. Değerler normal görünüyor şu an için. Problem varsa yazılamsal demek daha mantıklı duruyor Driver Booster vs. gibi programlar kullandınız mı?

Bir süredir bu şekildeydi tam olarak hatırlamıyorum ama çok fazla değil öncelerinde LoL de çok yüksek ayarlarda 200 FPS alırken şu an orta ayarlarda alamıyorum bilgisayar yeni formatlandı içinde sadece LoL Valorant ve Minecraft var herhangi bir driver programı kullanmadım.

21H1'den kaynaklanıyor olabilir mi çünkü bende de ciddi FPS problemleri vardı 9 ay önce kullanırken 1909 sürümüne dönmek zorunda kalmıştım ama tekrar geçtim aynı işletim sistemine şuan pek bir fark yok performans durumunda.

Yani bilmiyorum emin değilim o sürüme dönmem işe yarar mı çünkü bilgisayar da elle tutulur bir sorun yok dönersem de nasıl döneceğim?

Geri
Yukarı