GTX 1660 Ti sisteme 500W PSU yeter mi?

HupLor

Centipat
Arkadaşlar, görseldeki sisteme MSI GeForce GTX 1660 Ti Ventus XS ekran kartı aldım ve PSU olarak;
NZXT E500 500W 80+ Gold tam modüler dijital güç kaynağı sipariş verdim.
Sipariş vermiş olduğum güç kaynağı yük altında bu sisteme sizce yeterli gelir mi? Ne kadar zorlayabilirim sormak istedim...
Teşekkürler...

Dosya Ekleri

• yukleee.jpg
    yukleee.jpg
    51,1 KB · Görüntüleme: 90
Merak ettim pc yi balkondami bırakıyorsunuz bütün ısı değerleri çok düşük.
Bu konuda biraz takıntılıyım diyebiliriz :) Haftalık kompresör ile temizliğini yaparım. 3ayda bir nano elmas termal macun tazeliyorum. Fan aralarını mutlaka selülozik tiner ile far fırçasınla fırçalarım, yelpaze gibi olan makyaj fırçası ile işlemci kanallarından nazikce geçerim. Yük altında SSD HDD hariç, kışın 45 derece yazın 55 derecenin üstüne çıktığında huzursuz oluyorum keyfim kaçıyor, uzun süre kullanımdan sonra mutlaka yarım saat boşta çalıştırıp kapatırım PC yi, motor soğuması gibi diyebiliriz değerler sabitlenmeden kesinlikle güç kesmem. :) Egzos fanının demirinden bakır kablo ile toprak bir saksıya mutlaka kablo gömerim kasa etrafında oluşan statik elektrik için, oda sıcaklığım yaz kış istisnalar dışında PC kullanırken 25 dereceyi kesinlikle geçirmemeye gayret ederim. Bende bu şekil kendince takılan biriyim, takıntılıda olabilirim fakat zor imkanlarla uzun sürede ve hala topladığım için o beni eğlendiriyor bende onun bakımını eksik etmiyorum diyebilirim. Yatarken yalnız yatıyorum ve mutlaka hışır poşet ile kasayı örtüyorum sağa sola dönerken uçuşan toz zerreleri Pc ye konmaması için :))))

Yeni konular

Geri
Yukarı