GTX 1660 Ti Sisteme PSU Önerisi

aliihsan22

Hectopat
  • GTX 1660 Ti GPU
  • İ5 7400 CPU
  • 8 GB GSKILL AEGIS 2133 CL15 DDR4 RAM
  • 3 ADET 12mm Fan
Bu bileşenler için ucuz PSU önerir misiniz şu an Cooler Master 500W PSU kullanıyorum fakat 80 plus sertifikası yok ve GPU için yeterli bir şey bakıyorum yardımcı olabilir misiniz?
Yakın zamanda RAM 16 GB yapmayı düşünüyorum ama siz 16 gibi varsayın. Modüler olsa iyi olur işimi kolaylaştırır ama zorunlu değil maksimum 550 TL bütçem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durduk yere paranı israf etme. 80 plus olması sadece elektirik tasarrufu yapar o farkın faydasını görmen içinde yıllarca durmadan oyun oynaman lazım. Kullandığın işlemci ve ekran kartı zaten ciddi güç gerektiren bileşenler değil. Macera arama.

Bazı konularda yetmez diyorlar bazılarında yeterli diyorlar. 12V kanalından 360W çekiyor yanlız PSU emin misiniz yani yeterli olduğundan. Yani biraz korkmuyorum da değil.

Çok uzun yıllar kullanılan bir psu değilse sorunsuz bir şekilde gayet rahat besleyecektir. Yeni ve daha güçlü bir psu geçmen ancak daha güçlü bir işlemci ve daha güçlü bir ekran kartı olduğunda şart olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı