GTX 1660 Ti İçin PSU Önerisi

Reqi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasa ve PSU yenileyeceğim başlıkta belirttiğim gibi bu iki ürünü almak istiyorum. Kasa'nın 550W PSU olan modeli de var hatta o 150 TL daha ucuza gelecek ama 550W ileriye dönük yeter mi bilemiyorum. Sistemimde Ryzen 5 2600 ve RX 570 var. İleri de işlemciyi değil de ekran kartını GTX 1660 Ti seviyelerine çıkaracağım. Sizce kasanın 550W olan versiyonunu mu alayım? Yoksa kasa ve FSP PSU mu almalıyım? FSP markayı herkes övdüğü için daha çok kafama yattı ama Corsair'de kaliteli bir marka diye biliyorum. Not olarak da benim için PSU sessizliği önemlidir yükte sesli çalışır ise benim için kötü olur.

KASA LİNKİ
PSU LİNKİ

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kasanın, VS650 model PSU ile birlikte olan kombosunu tercih edebilirsiniz.

Ayrıca GTX 1660 Ti düşük güç tüketimine sahip bir kart. Kaliteli bir 550W PSU gayet yeterli gelecektir. Yine de bütçe varsa üstte önerdiğimi alabilirsiniz. Gereksiz masraf yapmak istemezseniz de aynı modelin 550W PSU ile olan kombosunu alabilirsiniz.

Eğer bu kasayı Vatan'dan alabilirseniz Kasa + PSU çok uygun şu an. 550W 1660 Ti için yeterli olacaktır.

Ses konusunda FSP vs Corsair VS serisi olan güç kaynaklarını bilemiyorum ama ikisi de üzmez kalite olarak. Güç kaynaklarını kullanan arkadaşlar daha iyi cevaplar.

Ayrıca şu model de gayet iyi: Cooler Master MWE 550W 80+ Güç Kaynağı ~ 419 TL

Ama hem sessiz, hem kaliteli hem de Gold bir PSU önerebilirim, kafanız rahat eder 600W olması açısından da uzun yıllar gider.

Son olarak bütçenizi bilmiyorum ancak benim de kullandığım, hava akışı ve içerisindeki güç kaynağı da kaliteli bir model,

Son düzenleme:
GTX 1660 Ti üzerine çıkmayacaksanız kasaya dahili olan modeli alın. Kasaya gelecek olursak ısı sorunu olan bir kasa iyice inceleyip öyle alın.

GTX 1660 Ti üzerine çıkmayacaksanız kasaya dahili olan modeli alın. Kasaya gelecek olursak ısı sorunu olan bir kasa iyice inceleyip öyle alın.
Bir kaç inceleme videosu izledim hava akışının iyi olacağı söyleniyor.
Arkadaşlar ayrıca bende ASUS B450M-K anakart var. Bu kasanın fanlarını anakart üzerinde bağlantısını yapabilir miyim?
CoolerMaster MWE serisi 550W 80+ PSU öneriyorum. Sessiz çalışıyor. Kaliteli bir PSU.
Ben Cooler MasterWatt 600w 80+ kullandım sıcak havalarda yük binince kafa ütüleyen cinste ses çıkarıyordu 2 kez garantiye yolladım sese normal dediler 😀 PCye geçince sesin videosunu atarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı