GTX 1660 Ti Valorant'ta 85 derecede çalışıyor

erenerenc

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Ekran kartım (1660 Ti) Valorant ve League of Legends'ta 80 küsur derecelerde çalışıyor ve kasadan fan sesini vs. duyabiliyorum. Az önce Valorant'ta poligon ve deathmatch girdim, FPS'i 200'e sabitlemediğimde GPU'mda 90 sabitlediğimde ise 85 dereceyi gördü. GPU kullanımı da maksimum %93'ü görmüş. Sebebi nedir nasıl çözebilirim? Ayrı olarak Fall Guys'ta 99 derecede çalışıyordu. Not: Ekran kartımı 5 yıldır kullanıyorum ve 10 ay önce ilk defa termal macununu değiştirdim. (Arctic MX 4) değiştirdikten sonra yaz ayında kullanmama rağmen bu kadar yüksek sıcaklıklarda çalışmamıştı. Ve şu an da toz bakımından temiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus Phoenix GTX 1660Ti

Bu durumu nasıl çözebilirim? Kendim halletmek istiyorum bilgisayarcıya gitmek istemiyorum. Önerebileceğiniz kaynak video vs. var mıdır?

WoW konu bitmistir, kart varoldugundan beri isinma sorunlu zaten.
Sicakliklar biraz yuksek ama tek fanli ve boyle bir sogutmaya sahip kart icin normal. Yapabileceginiz bir şey yok.
Elden cikartip biraz ustune koyarak model yukseltebilirsiniz RX6600VS.

WoW konu bitmistir, kart varoldugundan beri isinma sorunlu zaten.
Sicakliklar biraz yuksek ama tek fanli ve boyle bir sogutmaya sahip kart icin normal. Yapabileceginiz bir şey yok.
Elden cikartip biraz ustune koyarak model yukseltebilirsiniz RX6600VS.
Dediğim gibi 10 ay önce termal macununu değiştirdikten sonra bu derecelerde çalışmadı. Örnek olarak verdiğim iki oyun da daha çok CPU gerektiren oyunlar olmasına ve bu oyunlarda grafikleri düşük ayarlarda kullanmama rağmen anlamsız seviyede ısınıyor bu aralar. Kasadan fazlaca ses duyuluyor derece çok yükseldiğinde.

Dediğim gibi 10 ay önce termal macununu değiştirdikten sonra bu derecelerde çalışmadı. Örnek olarak verdiğim iki oyun da daha çok CPU gerektiren oyunlar olmasına ve bu oyunlarda grafikleri düşük ayarlarda kullanmama rağmen anlamsız seviyede ısınıyor bu aralar. Kasadan fazlaca ses duyuluyor derece çok yükseldiğinde.

Ayni karttan bende kullandim hocam şu an evde diger bilgisayarda hayatina devam ediyor.
Tekrar macun uygulayabilirsiniz ama tas catlasin 5 derece falan fark edecektir, bilgisayar bostayken bile fan sesi yapiyordu bendeki ustune kasanin hava sirkulasyonu da kotu olunca tadindan yenmiyor 😀

Geri
Yukarı