GTX 1660 Ti ve i5 6500 sistemde %100 CPU kullanımı

Bcdagdeviren

Centipat
Yer
Bursa/Gemlik
Daha fazla  
Merhabalar;

i5 6500, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM olan sistemimde CoD Warzone oyununa girdiğim zaman işlemci kullanımı direkt 100'e çıkıyor. 3,29 GHz sabitleniyor Turbo kullanımı ile 3,60 GHz işlemcide oraları hiç göremedim, 1.120 voltaj değeri ile çalışıyor. Z170 anakartım var bugün Arctic Freezer 34e-Sports Duo soğutucu almıştım o gelecek OC yapmayı düşünüyorum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Call of Duty Modern Warfare Warzone.

Yeni nesil Ryzen işlemcileri bekliyorum açıkçası yeni teknolojiye geçmek daha mantıklı geliyor şimdilik idare edecek kadar kurtarmasını istiyorum.

Bence de Ryzen gecmek daha mantikli zaten. Ben elinizdeki anakart icin o islemcileri onerdim. Gecici cozum olarak HDR acabilirsiniz dedigim gibi.

i5 6500 1660 Ti ile belli oyunlarda darboğaz yapar evet, ama herkes arkadaşın sormak istediği soruya alakasız bir şekilde cevap vermiş, 6500 3.6 Ghz'lik turbo hızına, tek ve çift çekirdekte anlık olarak ulaşırken, CPU ağırlıklı oyunlarda 3.3 Ghz'de kendini sabitler, burada bir anormallik olmadığı gibi gönderilen fotoğrafta da darboğazlık bir durum yok. Oyun içinde varsa onu bilemem tabii, önemli olan GPU'dan alınan verimdir. Şahsen herkesin devrinin bittiğini söylediği 4/4 standartının i5 7500 işlemcisiyle GTX 1060 6 GB ile ne COD Warzone'da ne de BF V Online'da darboğaz problemim var, FPS değerlerinizden memnunsanız bence boştan yere yükseltme yapmanıza gerek yok, şahsen ben bir sonraki sistemimi 12. nesil veya 5000 serisiyle güncellemeyi düşünüyorum.

i5 6500 1660 Ti ile belli oyunlarda darboğaz yapar evet, ama herkes arkadaşın sormak istediği soruya alakasız bir şekilde cevap vermiş, 6500 3.6 Ghz'lik turbo hızına, tek ve çift çekirdekte anlık olarak ulaşırken, CPU ağırlıklı oyunlarda 3.3 Ghz'de kendini sabitler, burada bir anormallik olmadığı gibi gönderilen fotoğrafta da darboğazlık bir durum yok. Oyun içinde varsa onu bilemem tabii, önemli olan GPU'dan alınan verimdir. Şahsen herkesin devrinin bittiğini söylediği 4/4 standartının i5 7500 işlemcisiyle GTX 1060 6 GB ile ne COD Warzone'da ne de BF V Online'da darboğaz problemim var, FPS değerlerinizden memnunsanız bence boştan yere yükseltme yapmanıza gerek yok, şahsen ben bir sonraki sistemimi 12. nesil veya 5000 serisiyle güncellemeyi düşünüyorum.
FPS konusunda hiç şikayetim yok yerine göre 110 ve 145 arası oynuyorum 1920*1080 çözünürlükte tek derdim CPU

FPS konusunda hiç şikayetim yok yerine göre 110 ve 145 arası oynuyorum 1920*1080 çözünürlükte tek derdim CPU

%100 kullanım değerleri canınızı sıkıyorsa 1660 Ti için sağlam bir 4C/8T standartındaki bir işlemci işinizi çok rahat görür. (Örn: R3 3300X/i3 10100 gibi).

Yeni konular

Geri
Yukarı