GTX 1660 Ti ve i5 6500 sistemde %100 CPU kullanımı

Bcdagdeviren

Centipat
Yer
Bursa/Gemlik
Daha fazla  
Merhabalar;

i5 6500, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM olan sistemimde CoD Warzone oyununa girdiğim zaman işlemci kullanımı direkt 100'e çıkıyor. 3,29 GHz sabitleniyor Turbo kullanımı ile 3,60 GHz işlemcide oraları hiç göremedim, 1.120 voltaj değeri ile çalışıyor. Z170 anakartım var bugün Arctic Freezer 34e-Sports Duo soğutucu almıştım o gelecek OC yapmayı düşünüyorum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar;

i5 6500, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM olan sistemimde CoD Warzone oyununa girdiğim zaman işlemci kullanımı direkt 100'e çıkıyor. 3, 29 GHz sabitleniyor Turbo kullanımı ile 3, 60 GHz işlemcide oraları hiç göremedim, 1.120 voltaj değeri ile çalışıyor. Z170 anakartım var bugün Arctic Freezer 34E-Sports Duo soğutucu almıştım o gelecek OC yapmayı düşünüyorum.

Eki Görüntüle 576443

Ben Chrome'de yüzde 90'Ları görüyorum. :)

Merhabalar;

i5 6500, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM olan sistemimde CoD Warzone oyununa girdiğim zaman işlemci kullanımı direkt 100'e çıkıyor. 3,29 GHz sabitleniyor Turbo kullanımı ile 3,60 GHz işlemcide oraları hiç göremedim, 1.120 voltaj değeri ile çalışıyor. Z170 anakartım var bugün Arctic Freezer 34e-Sports Duo soğutucu almıştım o gelecek OC yapmayı düşünüyorum.

Eki Görüntüle 576443
K serisi olmayan işlemci ile verimli bir OC yapamazsınız. İşlemci kullanımı ise normal. O işlemci o karta çok düşük kalıyor.

Merhabalar;

i5 6500, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM olan sistemimde CoD Warzone oyununa girdiğim zaman işlemci kullanımı direkt 100'e çıkıyor. 3, 29 GHz sabitleniyor Turbo kullanımı ile 3, 60 GHz işlemcide oraları hiç göremedim, 1.120 voltaj değeri ile çalışıyor. Z170 anakartım var bugün Arctic Freezer 34E-sports Duo soğutucu almıştım o gelecek OC yapmayı düşünüyorum.

Eki Görüntüle 576443

Işlemci upgrade yapabilirsiniz ucuza i7 6. nesil veya 7. nesil tercih edin o işlemciye overclock yapsaniz da besleyemez o karti K ibaresi yok sonunda. Eger butcem yok diyorsaniz HDR acin NVIDIA denetim masasindan ve 2K cozunurlukte oynayin oyunu bir nebze azalir darbogaz.

Oynadığınız Oyunun adı nedir Bir sakıncası Yoksa Söylermisin ?
Call of Duty Modern Warfare Warzone
Işlemci upgrade yapabilirsiniz ucuza i7 6. nesil veya 7. nesil tercih edin o işlemciye overclock yapsaniz da besleyemez o karti K ibaresi yok sonunda. Eger butcem yok diyorsaniz HDR acin NVIDIA denetim masasindan ve 2K cozunurlukte oynayin oyunu bir nebze azalir darbogaz.
Yeni nesil Ryzen işlemcileri bekliyorum açıkçası yeni teknolojiye geçmek daha mantıklı geliyor şimdilik idare edicek kadar kurtarmasını istiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı