GTX 1660 Ti ve RTX 2060 ikilemi

Saykoraz

Picopat
Merhaba, sizce 2060 yerine 1660 Ti almak ne kadar doğru örneğin ASUS ROG STRIX 1660 Ti 1080P oyun performansı için soğutması olsun performansı olsun gayet iyi bir kart.

Fakat o fiyat seviyesinde bildiğiniz gibi RTX 2060'da alabiliyoruz fakat Gigabyte-INNO3D-Palit-Zotac gibi firmalar ucuz olarak satıyor ama sıcaklık değerlerine baktığımda her kart 80-85 derece de gezdiğini görüyorum bu durumda kafamda soru işaretleri oluyor.

Şahsen RTX teknolojisi beni çok heyecanlandırmıyor 2060 içinde RTX'in yeterli olmadığı söyleniyor. Kısacası sırf almak için soğutması kötü performansı ve malzemesi sıkıntı bu modellerin 2060 kartlarını almak mı daha mantıklı yoksa ASUS ROG STRIX gibi MSI Gaming X gibi soğutması iyi malzemesi kaliteli 1660 Ti almak mı daha mantıklı? Tavsiyeleriniz de işinizi kolaylaştıracağı için bütçemi belirteyim 6500 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 5600XT ve 2060 arasında kalmıştım ve 5600XT Gaming X aldım. Gayet memnunum tavsiye ederim. Hiç sorun yaşamadım.

Merhaba, sizce 2060 yerine 1660 Ti almak ne kadar doğru örneğin ASUS ROG STRIX 1660 Ti 1080P oyun performansı için soğutması olsun performansı olsun gayet iyi bir kart.

Fakat o fiyat seviyesinde bildiğiniz gibi RTX 2060'da alabiliyoruz fakat Gigabyte-INNO3D-Palit-Zotac gibi firmalar ucuz olarak satıyor ama sıcaklık değerlerine baktığımda her kart 80-85 derece de gezdiğini görüyorum bu durumda kafamda soru işaretleri oluyor.

Şahsen RTX teknolojisi beni çok heyecanlandırmıyor 2060 içinde RTX'in yeterli olmadığı söyleniyor. Kısacası sırf almak için soğutması kötü performansı ve malzemesi sıkıntı bu modellerin 2060 kartlarını almak mı daha mantıklı yoksa ASUS ROG STRIX gibi MSI Gaming X gibi soğutması iyi malzemesi kaliteli 1660 Ti almak mı daha mantıklı? Tavsiyeleriniz de işinizi kolaylaştıracağı için bütçemi belirteyim 6500 TL.

Ben sizin yerinizde olsam Zotac marka RTX 60 serisi alırdım. Bundan önceki kartım Zotac'tı ve 5 sene hiçbir sıkıntı yaşamadan kullandım.

Bu ne kankam? Adamın toplam bütçesi 6500 sadece ekran kartına değil.

İlk başta Sapphire 5600 XT almayı düşünüyordum bende ama cidden büyük sorunları var daha forumda binlerce konu açılıyor her gün biosdur driverdır siyah ekrandır uğraşmak istemiyorum adamlar bir Driver çıkarıyor o Driver kartın performansını bozuyor gidip eski Driver yüklüyon bu sefer başka bir şey sorun çıkartıyor kısaca AMD almak istemiyorum.

rtx 2060 elbette daha iyi bir kart ancak, kaliteli bir sogutmaya sahip 1660ti almak daha mantikli geliyor. Overclock yaparak 5 fps kadar farka dusmesini saglayabilirsiniz. Hatta paraniz kaliyorsa ram, psu gibi bilesenlerede daha ust seviye birseyler secebilirsiniz.

Geri
Yukarı