GTX 1660 Ti vs GTX 1080

Bütçe
3.200 TL

wennzy

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu iki ekran kartından birini düşünüyorum ikinci el olarak. Güç tüketimi oldukça önemli. YouTube'da vs. gezerken bile 90-100W çekerse, elektrik faturası için de benim için de kötü şeyler yaşanabilir. Hangi kartı tercih etmeliyim? Testlere baktığım zaman 1080 evet bazen önde bazen kafa kafaya ama güç tüketimi çok fazla. 1660 Ti da çok güç çekiyor mu prizden?

Arkadaşlar, bu iki ekran kartından birini düşünüyorum ikinci el olarak. Güç tüketimi oldukça önemli. YouTube'da vs. gezerken bile 90-100W çekerse, elektrik faturası için de benim için de kötü şeyler yaşanabilir. Hangi kartı tercih etmeliyim? Testlere baktığım zaman 1080 evet bazen önde bazen kafa kafaya ama güç tüketimi çok fazla. 1660 Ti da çok güç çekiyor mu prizden?

1080 tabii ki ve 600 watt ve üstü iş görür.
Öyle olması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080 tabii ki ve 600 watt ve üstü iş görür.
Öyle olması gerekiyor.
Güç kaynağı değil üstadım. Genel olarak güç tüketiminden bahsediyorum. Saniye de prizden çektiği enerjiden. 1080 evet önde ama 2 ay önce çekilen test videolarında 5-10 FPS fark var. Sırf onun için elektrik faturasını göze almam mümkün değil. Ben RX 570 kullanırken elektrik faturası iki katına çıktı. Arkadaşlarım RTX 3060 kullanıyor, onlarda aynı anda 60W'larda gezerken, benim kartım onlarınkinden kötü olmasına rağmen 120W çekiyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1660 ti 120w tdp tüketiyor ama 1080 180w tdp tüketiyor (watt olarak ta daha az 1660)
1660ti daha yeni ve daha az güç tükettiği için sizin için daha iyi
1080 bazı yerlerde daha iyi olabilir ama kafa kafaya neredeyse ikisi de . Güç kaynağı olarak 60 ti en az 490w istiyor ama 1080 daha fazla.

Bütçe durumunuzdan bahsetmediğiniz için öyle sordum ben. 3200 civarı bazen denk geliyor sahibindende ama durumlarını bilemem tabi. Güvenilir bir tane bulursanız, 2060 daha iyi olabilir sizin için.
Hayır bütçem konu başlığında yazıyordu. Şuan baktım ama miningli var en kötü. O da 3.400 civarlarında.

Yeni konular

Geri
Yukarı