GTX 1660 Ti vs. GTX 1650 vs. RTX 2060

Krmdmrz

Hectopat
Ekran kartı almak istiyorum, ortalama 4000-4500 gibi bir bütçem var ekran kartı için. Yaklaşık iki hafta sonra almam gerekiyor. 2060 almak mantıklı mı, yoksa 1650 falan alıp stok gelince satıp başka bir şey mi almalıyım? Eğer idarelik bir şey al derseniz ne alabilirim? Stok yok farkındayım ama uzun bir süredir bekliyorum yaza kadar bekleme gibi bir şansım da yok.
Ben birkaç tane link bıraktım sizde tavsiyenizi link bırakarak yapabilirsiniz. İşlemci 10400F alıyorum.
1660 ti
1650
2060

Ekran kartı almak istiyorum, ortalama 4000-4500 gibi bir bütçem var ekran kartı için. Yaklaşık iki hafta sonra almam gerekiyor. 2060 almak mantıklı mı, yoksa 1650 falan alıp stok gelince satıp başka bir şey mi almalıyım? Eğer idarelik bir şey al derseniz ne alabilirim? Stok yok farkındayım ama uzun bir süredir bekliyorum yaza kadar bekleme gibi bir şansım da yok.
Ben birkaç tane link bıraktım sizde tavsiyenizi link bırakarak yapabilirsiniz. İşlemci 10400F alıyorum.
1660 ti
1650
2060

İlla şimdi alacaksanız attığınız 2060'ı alın tavsiyem 3060 beklemeniz.

O zaman 10400 alıp ekran kartı bekleyene kadar dahili GPU mu kullanayım. Yoksa 10400F alıp idare edecek bir kart mı alayım. Çünkü PC'yi almam lazım artık.

GTX 1650 ve GTX1650S önümüzdeki bir iki yıl içerisinde 1080p oyunlarda dahi yüksek grafiklerde en azından 60FPS almak istediğinde seni üzecektir.

Şu an fiyatlar çok pahalı, piyasa aşırı dengesiz. Kripto paralarının yükselişi, dolar kuru ve pandemi gibi sebeplerden ötürü ekran kartı stoklarının yakın zamanda zora gireceğini bununla doğru orantılı olarak da fiyatların balon gibi şişeceğini öngörerek erkenden RTX 2060 almıştım, yaklaşık 3 Hafta kadar önce, 3.050₺’ye aldım sıfır, bence daha fazlası da verilmez.

Tavsiyem o kartlara o paraları vermemen ve piyasanın bi elini yüzünü yıkamasını beklemenden yana, tabi tercih senin.

1660 ti
1650
2060
1080 üstüne para vermem. Bedava olsa alırım anca. Şovdan başka bir şey değil bence, 1060 her şeyime yetiyor emin olun. Oyunumu da oynuyorum, dizimi de izliyorum, filmimi de.

Linç yükleniyor...

1080 üstüne para vermem. Bedava olsa alırım anca. Şovdan başka bir şey değil bence, 1060 her şeyime yetiyor emin olun. Oyunumu da oynuyorum, dizimi de izliyorum, filmimi de.

Linç yükleniyor...

1060'ın bile fiyatı tavan yapmış durumda sanırım alamayacağım bir şey.😢

GTX 1650 ve GTX1650s önümüzdeki bir iki yıl içerisinde 1080p oyunlarda dahi yüksek grafiklerde en azından 60FPS almak istediğinde seni üzecektir.

Şu an fiyatlar çok pahalı, piyasa aşırı dengesiz. Kripto paralarının yükselişi, dolar kuru ve pandemi gibi sebeplerden ötürü ekran kartı stoklarının yakın zamanda zora gireceğini bununla doğru orantılı olarak da fiyatların balon gibi şişeceğini öngörerek erkenden RTX 2060 almıştım, yaklaşık 3 hafta kadar önce, 3.050₺'ye aldım sıfır, bence daha fazlası da verilmez.

Tavsiyem o kartlara o paraları vermemen ve piyasanın bir elini yüzünü yıkamasını beklemenden yana, tabii tercih senin.

Bir süre dahili GPU kullanmak dışında çarem yok gibi gözüküyor mecbur bekleyeceğim.

Geri
Yukarı