GTX 1660 Ti vs RTX 2060

Yalon

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci- Muhasebe Stajyeri
Arkadaşlar 13 bin TL bütçem var ve arada kaldım. Monitörde de karar verdim ama daha iyileri varsa atarsınız.
GTX 1660 Ti'lı sistem alırsam ekipman alacak param kalıyor ama eğer RTX 2060'lı sistem alırsam ekipman alacak param kalmıyor. Şu an kullandığım ekipmanlar;
Rampage titan k-9 (klavyeyi 2 yıldır kullanıyorum birkaç yıl daha idare eder)
Rampage jazzbo titreşimli 7.1 (kulaklıkğı 2 yıldan uzun süredir kullanıyorum şu an çok hasarlı kabloları Full bantlı birkaç yıl daha gider ama değiştirsem iyi olur)
Rampage shine smX- R15 (memnunum)
Razer galiathus mouse pad ( idare ediyor)
Sistemlerin sadece ekran kartları değişiyor geri kalanlar aynı.
R5 3600, 3500X 16 GB RAM vs
Sizce ne yapmalıyım?

RTX 2060'ın RT performansı düşük olsa da DLSS gibi bir artısı var GTX 1660 Ti'dan ziyade. Aradaki fiyat farkı tam olarak ne kadar? Eğer yüksek bir meblağ ise 1660 Ti geçin direkt.

Monitör konusunu @LaMorte'ye bırakıyorum. O yardım eder.

DLSS farkından dolayı 2060 almak daha iyi olur. Zamanla oyunlarda sistem zorlanınca balance ya da quality modda iyi işler çıkartır. Zamanla DLSS'de gelişeceği için daha iyi sonuçlar da elde edilir. Ekipmanlara vermek yerine 2060'ı almak daha mantıklı geldi bana. Hali hazırda kullanıyor olduğunuz ekipmanlarla bir süre daha idare edin derim.

Şöyle bir durum var, eğer RTX 2060 olan sistem ne kadar pahalıysa ona göre alın, iki kart arasındaki fark aşağı yukarı 10-15 FPS civarı yani %20 daha güçlü 1660 Ti'dan, eğer bu %20'lik fark iki sistem arasındaki fiyat farkına değeceğini düşünüyorsanız alın diyorum bence. Ki tahminimce 2000 TL civarı bir fark var gibi.

Ekipmanları değiştirmek ekran kartını değiştirmekten çok daha kolay. O yüzden çok fazla fiyat farkı yoksa 2060'lı sistemi tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Kenara 50lira 100lira atıp ekipman alırsın çok zorlamadan ama iş ekran kartına gelince fiyatlar uçuyor. Daha uzun süre götürür seni 2060. DLSS gibi artıları var 2060 almak daha mantıklı tabii arada oluşan fark önemli. Uçuk bir fark olmadığı sürece 2060 al geç malum dolar durmuyor üzülürsün ileride.

13.000 TL bütçeden o monitörü çıkarırsak elinde 11.100 TL kalıyor. O bütçeyle ekipmanları sallayıp bunu alabilirsin. 1660 Ti da RTX 2060 da 10-11 bin TL bütçe için düşük kartlar. İşlemcisi de 3500X/3600'den daha güçlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı