GTX 1660 Ti vs RTX 2060

VG24VQ çöpü yerine Dell S2422HG veya Philips 272E2FA'ya bakın.

RTX 2060'ın RT performansı düşük olsa da DLSS gibi bir artısı var GTX 1660 Ti'dan ziyade. Aradaki fiyat farkı tam olarak ne kadar? Eğer yüksek bir meblağ ise 1660 Ti geçin direkt.

Monitör konusunu @LaMorte'ye bırakıyorum. O yardım eder.

Aradaki fiyat neredeyse bin TL.

DLSS farkından dolayı 2060 almak daha iyi olur. Zamanla oyunlarda sistem zorlanınca balance ya da quality modda iyi işler çıkartır. Zamanla DLSS'de gelişeceği için daha iyi sonuçlar da elde edilir. Ekipmanlara vermek yerine 2060'ı almak daha mantıklı geldi bana. Halihazırda kullanıyor olduğunuz ekipmanlarla bir süre daha idare edin derim.

Sanırım RTX almak daha mantıklı ama biraz daha düşünüceğim belki laptoplara yönelirim.

Şöyle bir durum var, eğer RTX 2060 olan sistem ne kadar pahalıysa ona göre alın, iki kart arasındaki fark aşağı yukarı 10-15 FPS civarı yani %20 daha güçlü 1660 Ti'dan, eğer bu %20'lik fark iki sistem arasındaki fiyat farkına değeceğini düşünüyorsanız alın diyorum bence. Ki tahminimce 2000 TL civarı bir fark var gibi.

Aradaki fiyat farkı neredeyse bin TL ve sadece GTX 1660 Ti'lı sistemde SSD iyi RTX 2060'lı olan sistemde biraz daha düşük yazma hızlarına sahip SSD var onun dışında neredeyse aynı.

Ekipmanları değiştirmek ekran kartını değiştirmekten çok daha kolay. O yüzden çok fazla fiyat farkı yoksa 2060'lı sistemi tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Kenara 50lira 100lira atıp ekipman alırsın çok zorlamadan ama iş ekran kartına gelince fiyatlar uçuyor. Daha uzun süre götürür seni 2060. DLSS gibi artıları var 2060 almak daha mantıklı tabii arada oluşan fark önemli. Uçuk bir fark olmadığı sürece 2060 al geç malum dolar durmuyor üzülürsün ileride.

Dediklerinizi düşüneceğim bana da RTX 2060 almak daha mantıklı geliyor belki laptoplara yönelirim fiyatlar orada daha uygunsa.

13.000 TL bütçeden o monitörü çıkarırsak elinde 11.100 TL kalıyor. O bütçeyle ekipmanları sallayıp bunu alabilirsin. 1660 Ti da RTX 2060 da 10-11 bin TL bütçe için düşük kartlar. İşlemcisi de 3500X/3600'den daha güçlü.

Teşekkür ederim ama Intel sistem kullanmak istemiyorum sanırım ben biraz AMD fanıyım.

VG24vq çöpü yerine Dell S2422HG veya Philips 272e2Fa'ya bakın.

Sanırım Dell S2422HG VA panel. IPS olması benim için daha iyi olur IPS monitör önerileriniz varsa atabilir misiniz?

Aradaki fiyat neredeyse bin TL.
Bence 1000 TL'ye değer, arada değecek kadar bir performans farkı olduğunu düşünüyorum, sadece performans değil, yazılımsal olarak da desteği var (DLSS gibi) ben olsam RTX 2060 alırdım ama sizin tercihiniz.
Teşekkür ederim ama Intel sistem kullanmak istemiyorum sanırım ben biraz AMD fanıyım.
Hocam fanboyluğa gerek yok hangisi sizin için fiyat performans ise onu alın derim ben 🙃. Bu işin Intel'i AMD'si yok hangisi cebimize uygunsa onu almak lazım, tabi siz nasıl düşünüyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı