GTX 1660 Ti vs RTX 3050

Herkese merhaba, Technopat ailesi. Şu an elimde ASUS GTX 1660 Ti Dual EVO 6 GB modeli olan ekran kartı bulunmakta. Yakın bir tanıdığımdan çok bir fark ödemeden Gigabyte RTX 3050 Eagle 8 GB OC modeli ekran kartını alma imkanım var. Sizce 1660 Ti'dan RTX 3050'ye geçiş yapmalı mıyım? RTX özelliği hikayeli oyunlarda çok işimi görür mü? Şunu da eklemek istiyorum. Tanıdığımdan alma imkanım odluğu için başka bir kart için bütçe ayıramam. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerimin tamamı:
GTX 1660 Ti 6 GB
Ryzen 5 3600X
8 GB RAM
500GB SSD

Herkese merhaba, Technopat ailesi. Şu an elimde ASUS GTX 1660 Ti Dual EVO 6 GB modeli olan ekran kartı bulunmakta. Yakın bir tanıdığımdan çok bir fark ödemeden Gigabyte RTX 3050 eagle 8 GB OC modeli ekran kartını alma imkanım var. Sizce 1660 Ti'dan RTX 3050'ye geçiş yapmalı mıyım? RTX özelliği hikayeli oyunlarda çok işimi görür mü? Şunu da eklemek istiyorum. Tanıdığımdan alma imkanım odluğu için başka bir kart için bütçe ayıramam. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özelliklerimin tamamı:
GTX 1660 Ti 6 GB.
Ryzen 5 3600X.
8 GB RAM.
500GB SSD.

Fark ne kadar? Bu arada RTX özelliği değil RT özelliği ve 3050 ile Control ve birkaç sayılı oyun dışında RT fazla açamazsın.

Her oyunda fark etmez bazılarında birazcık edebilir ama ben değiştirmeye uğraşacak kadar fark olduğunu düşünmüyorum. Ne kadar ödeyeceğinizi söyleseydiniz fikrim değişebilirdi belki.

Fark ne kadar? Bu arada RTX özelliği değil RT özelliği ve 3050 ile Control ve birkaç sayılı oyun dışında RT fazla açamazsın.
Maksimum 2k diye düşünüyorum.

Her oyunda fark etmez bazılarında birazcık edebilir ama ben değiştirmeye uğraşacak kadar fark olduğunu düşünmüyorum. Ne kadar ödeyeceğinizi söyleseydiniz fikrim değişebilirdi belki.
Maksimum 2k öderim, kart 8 aylık.

Geri
Yukarı