GTX 1660 Ti vs RX 5500 XT vs RX 590

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Ryzen 5 3600
2x8 gb 16gb ram 3200

Böyle bir sistem ile yayın ve video editleri kullanıyorum rahatça sorunsuz kullanabileceğim şuanda 1660 super gibi duruyor 590 çok dili yanan arkadaşlar gördüm ve yanlışım varsa affola 5500 xt bile wattman alan varmış

Normalde ekran kartı öneri konularında artık yorumda bulunmuyorum fakat sizi görünce birkaç şey eklemek istedim. Bu konuda da illaki AMD ekran kartlarını fanboy derecesinde savunup size gözün kapalı AMD ekran kartı alabilirsin gibi hitaplar ile sorun yaşamama garantisi verecekler olacaktır. Ama o tarzda ki arkadaşları nedense AMD ekran kartı sorunları konusunda göremezsiniz. WattMan hatası ile konu açmıştınız. Ben ve birkaç arkadaş yorumda bulunmuş sadece. Yani tercih sizin tabii. Fakat o kadar hatalar ile uğraşmışsınız elinizdeki kart ile. Bence NVIDIA tarafına da bir şans verebilirsiniz. GTX 1660 Super güzel bir tercih olacaktır diye düşünüyorum.

rx 590'ı kasım 19'dan beri kullanan birisiyim. dll hatalarından o kadar yıldım ki sorunun wattman kaynaklı olduğunu daha 2 ay önce öğrendim...paso oyundan atıyordu ama şimdi underclock undervolt yapınca o sorun ortadan kalktı...ben tiksindim açıkçası amd kartlarından ve su an sorun cıkarmasa da herkesin overclock yaptığı bir devirde ben underclock yaptım.

kartı satışa çıkardım satarsam ben de 1660 ti ya da super alacağım. sizin de tercihiniz nvidia olsuın.

rx 590'ı kasım 19'dan beri kullanan birisiyim. dll hatalarından o kadar yıldım ki sorunun wattman kaynaklı olduğunu daha 2 ay önce öğrendim...paso oyundan atıyordu ama şimdi underclock undervolt yapınca o sorun ortadan kalktı...ben tiksindim açıkçası amd kartlarından ve su an sorun cıkarmasa da herkesin overclock yaptığı bir devirde ben underclock yaptım.

kartı satışa çıkardım satarsam ben de 1660 ti ya da super alacağım. sizin de tercihiniz nvidia olsuın.
Kendim Asus Rog Strix O.C RX 480 ekran kartı kullanıcısıyım yeni sisteme geçtim işlemci anakart psu herkes değişti yeni sistem değiştiğinden beri wattman alıyorum anlık çökme yaşıyorum eski pc de vardı bu wattman ama yeni sisteme geçince daha fazla artmaya başladı ilallah ettim ciddiyim amd ekran kartı kötülemiyorum yıllarca kullandım ve gayet de güzeldi ama sorunları ile ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorum çözümü olsa gene alınır çözümleri de sanki gizli maden gibi çok zor.
Arkadaşlar rx 480 bugün elden çıkarttım 1000 ₺ ye satıldı bir arkadaşa testler yapıldı satın alındı 1660 ti hedef konuldu tekrardan teşekkürler 🤩

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı