GTX 1660 Ti yüksek sıcaklık

Arkadaşlar yeni ekran kartı aldım: GTX 1660 Ti ve testlerini yaptığımda yüksek fan hızında dahi 80 dereceleri geçiyor ve gürültülü oluyor. Bu kadar ısınması sizce normal mi? Kasanın hava sirkülasyonu kötü ama kasam Frisby FC-9235G. Sizce ne yapabilirim bu durumda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni ekran kartı aldım: GTX 1660 Ti ve testlerini yaptığımda yüksek fan hızında dahi 80 dereceleri geçiyor ve gürültülü oluyor. Bu kadar ısınması sizce normal mi? Kasanın hava sirkülasyonu kötü ama kasam Frisby FC-9235G. Sizce ne yapabilirim bu durumda?

Kasanın kapağı açık bir şekilde sıcaklıkları ölçebilir misiniz?

Şaka bir yana kasanız hava almıyor ise ısınması normaldir. Kart modelini atar mısınız rica etsem? (örn. MSI Gaming X, Palit GP)
Kombiyi kapat.

Oda sıcaklığı ve kasanın hava giriş çıkışları sıcaklığı etkileyebilir. Arkadaşlarında dediği gibi ön plakasını sökün ve kasanın hava almasını sağlayın kasa temizliğini de unutma. Odanın soğuk olduğu bir zamanda test etmenizi öneriyorum. Bileşenlerin yükleri paylaştığına emin olun.

Ekran kartınızın tam modelini belirtmeniz gerekiyor. Asus Phoenix veya Asus TUF gibi modeller ise bu ısılara ulaşması normal. Endişelenecek bir durum yok bu gibi modeller sıcak çalışan ekran kartı modelleri..

Geri
Yukarı