GTX 1660 Ti Yükte 83 Dereceye Ulaşıyor

ASUS Dual GeForce® GTX 1660 Ti OC edition 6GB GDDR6 ekran kartı zaten iyi bir soğutma sistemine sahip değil. Bunun üzerine bir de kasa içi hava sirkülasyonu eklenirse, sıcaklığın yüksek olması anormal bir şey değil. Eğer ekran kartınız çok ses yapmıyorsa öyle de kullanabilirsiniz ama işlemci sıcaklığı gerçekten çok yüksek. Kasa içi hava sirkülasyonunu düzelterek işlemci sıcaklığının 5-10 derece düşmesini sağlayabilirsiniz.

Dual TUF ve Phoenix modellerinin ortak sıkıntısı ufacık bir soğutma bloğuna sahip olmaları. O modellerin 80 85 derecelerde çalışması normal. Ayrıca 90 derece sınır diye 90 derecenin altındaki sıcaklıklar normal olmuyor. 83 derecede çalışan bir ekran kartında saatlerce oyun oynamak ekran kartına zarar verecektir. Kimse o modellerden Strix veya Gaming X soğutmaları beklemiyor ama Asus'un yaptığı tamamen insanları kazıklamak. Budget bir ürün yapıyorsan adam akıllı yap ki yine verdiğin paraya değsin. Bu bahsettiğim üç model de direk berbat.
Custom block çıkar mı bunlara? Saçma sapan bir iş yapmışlar.

Asus DUAL 1660Ti için normal. Bu kart tasarım açısından sorunlu dolayısıyla fazlaca ısınan bir modeldir. MSI Afterburner ile custom fan profili oluşturun ya da undervolt yapacaksınız seçim sizin.

Asus DUAL 1660Ti için normal. Bu kart tasarım açısından sorunlu dolayısıyla fazlaca ısınan bir modeldir. MSI Afterburner ile custom fan profili oluşturun ya da undervolt yapacaksınız seçim sizin.
Krall piyasada artic markasını xtreme 3-4 diye soğutucuları var alsam servis felan takarmı baya sogutuyor gibi bir türk arkadaşın videosunu izledim 300-500 tl neyse veririm serin serin kullanacaksam
Piyasada artic accelero xtreme 3-4 diye GPU soğutucusu var bunu alsam taktirabilirmiyim servise baya iş görür gibime geliyor videolarında baktım. 300-400 neyse veririm kafam rahat etsin sistemim daha 3 aylık uzun ömürlü olsun istiyorum

Son düzenleme:
ASUS Dual 1660 Ti kartım var oyun oynarken PUBG Witcher gibi 1 saat doladan 83 dereceye çıkıyor aşagıdaki ürünü alsam servisine versem takarlar mı etkisi ne olur.
İşlemci stoku fanı var o da 80'lere çıkıyyor onun için sogutucuda alacağım işlemciyi sogutsam ekran kartı ne kadar sogur?
Yaz ayındayız bir de onunda etkisi var mıdır?

Ne önerirsiniz?

Eki Görüntüle 431750
Benim Asus Tuf GTX 1660 ım var oc modda max 75 gördüm 80 derece çok yüksek değil kasa içi hava akışına katkıda bulunması için fan ekle ve kışın o değerler fazlasıyla düşer

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı