Çözüldü GTX 1660 Ti'de ışın izleme özelliği var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emrepkr

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlar.
GTX 1660 Ti aldım geçen hafta.
Windows'un kendi otomatik yüklediği DCH sürücüyle kullanıyordum.
Görselde işaretlediğim Ray Tracing özelliğinin üzerinde ve PhysX üzerinde tik yoktu.
Bu akşam NVIDIA'nın haziran ayı son sürücüsünü yükledim ve GPU-Z'den tekrar baktığımda, Ray Tracing ve PhysX'in tikli olduğunu gördüm.
Bu ekran kartı RTX değil GTX.
Buna rağmen ışın izleme özelliği var mı demek oluyor bu?

Bir de neden Windows'un otomatik yüklediği sürücü de bunlar tiksiz oluyor?
IMG_20230709_064221_1.jpg

Çözüm
Valla CyberPunk 2077 de, bir de ışın izleme ile iyi performans vermiş. Sonuçta RT çekirdekleri ve DLSS olmadığı halde güzel sonuçlar. Peki RT açmadan CP 2077'de 1080 high ayarlarda kaç fps alıyorsun?
1080p High ayarlarda 60FPS alıyordum. Ama ben 1080p High-Ultra karışık FSR kalitede 80-85FPS oynamıştım.
Merhaba dostlar.
GTX 1660 Ti aldım geçen hafta.
Windows'un kendi otomatik yüklediği DCH sürücüyle kullanıyordum.
Görselde işaretlediğim Ray Tracing özelliğinin üzerinde ve PhysX üzerinde tik yoktu.
Bu akşam NVIDIA'nın haziran ayı son sürücüsünü yükledim ve GPU-Z'den tekrar baktığımda, Ray Tracing ve PhysX'in tikli olduğunu gördüm.
Bu ekran kartı RTX değil GTX.
Buna rağmen ışın izleme özelliği var mı demek oluyor bu?

Bir de neden Windows'un otomatik yüklediği sürücü de bunlar tiksiz oluyor?Eki Görüntüle 1856844
N-Nasıl ya?
1689023052269.png

Bende 1660S MSI Gaming X kart var bende de RTX tikli? Minecraft Bedrock da denemek istiyorum.

NVIDIA sonradan destek verdi ancak pek bir fayda bekleme. Fiziksel olarak hızlandırıcılar olmadığı için performans konusunda oldukça üzer. 2060 RT çekirdekleri olmasına rağmen DLSS olmadan Minecraft’ta bile sık sık 30 FPS altına iniyordu.

NVIDIA sonradan destek verdi ancak pek bir fayda bekleme. Fiziksel olarak hızlandırıcılar olmadığı için performans konusunda oldukça üzer. 2060 RT çekirdekleri olmasına rağmen DLSS olmadan Minecraft’ta bile sık sık 30 FPS altına iniyordu.
Deneyip dönüyorum MC de

Yeni konular

Geri
Yukarı